4 nejlepší pražské parky, které musíte prozkoumat

Znáte parky pouze v okolí vašeho bydliště? Teď je ideální chvíle prozkoumat všechny, které Praha nabízí. A že jich není málo. Sepsali jsme pro vás 4. Věříme, že si je zamilujete i teď v zimě.

Reklama


Než se vyrazíte na dlouho procházku do jednoho z parků, pořádně se vybavte. Na záda se hodí menší batoh, do kterého si zabalte vše potřebné. Termosku s teplým čajem, malou svačinku, fotoaparát, kapesníky a vhodné jsou i náplasti. Co se týká oblečení, hodí se speciální materiály, které zahřejí a zároveň ochrání před vlhkem či sněhem. Pokud sháníte nové kousky, prohlédněte si nabídky v prémiovém outletu. Najdete tam značkové oblečení za snížené ceny.

Divoká Šárka

Přírodní rezervace Divoká Šárka je nádherné místo pro běžce, cyklisty, rodiny a jednotlivce. Své si najde každý. Naštěstí se místo vyvaruje přehnanému lidskému zásahu, takže si užijete procházky v přenádherném prostředí, kterému se skoro nic jiného v Praze nevyrovná. V údolí se vydejte vpravo na Kozákovu buližníkovou skálu. Na skále naši předci vybudovali slovanské hradiště, které bylo velmi dobře chráněné před cizími útoky. Nezapomeňte si přibalit fotoaparát, protože tenhle výhled si zaslouží zdokumentovat. Čekají na vás kilometry zeleně.

Stromovka

Hned poblíž zastávky Výstaviště Holešovice najdete nádhernou Královskou oboru. Dnes už je známá spíše jako Stromovka. Její historie sahá do 13. století. Vznik podnítil Přemysl Otakar II. Za něj obora sloužila hlavně pro lov zvěře. Také zde postavil letohrádek. Následně se dostala do rukou dalších panovníku, např. Vladislava Jagellonského, Ferdinand I. nebo Rudolfa II. Uprostřed rybníka, který se během Rudolfa II. rozšířil, najdete ostrov. Není to však jediný rybník, těch tady najdete hned několik. Stromovka je příjemná v létě na piknik, i v zimě na procházky.

Hostivařský lesopark

Vznik Hostivařského lesoparku dohledáme do 60. let minulého století. Zabaví se tady naprosto každý. Návštěvníci lesoparku se mohou sportovně zapojit ve squashovém centrum, v plaveckém areálu, na tenisovém kurtu, golfovém hřišti a v hokejové klubu. V létě si zajděte zaplavat na Hostivařskou přehradu. Bohužel se tu každoročně objevují sinice, proto se před koupáním mrkněte na kvalitu vody měřenou hygienickou stanicí.

Zahrada Kinských u Petřína

Začátek Kinské najdete kousek od zastávky Švandovo divadlo. Pokud nechcete tramvají, udělejte si procházku z Anděla podél Štefánikovi ulice. Cesta zabere asi 5-10 minut. Do zahrady se vstupuje skrz bránu. Nahoru se dostanete po vybudovaných cestách. Zahradu využívají pejskaři, rodiny, sportovci i zamilované dvojice. Skvělé je, že si lze zvolit pokaždé trochu jinou cestu, je jich tady opravdu požehnaně. Úplně nahoře na vás čeká růžový sad a Petřínská rozhledna.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama