REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.12. a svátek má Květoslava
V okolí

Železná Ruda

Železná Ruda

1.máje 12, 340 04 Železná Ruda, Zobrazit na mapě

Obec Železná Ruda najdeme na česko – německé hranici. Obec se rozprostírá na území Národního parku Šumava a jedná se o jedno z nejvíce vyhledávaných rekreačních středisek a to po celý rok.

Co je v Železné Rudě k vidění?

Obec se rozprostírá v údolí řeky Řezná a v jejím okolí je několik horských vrcholů. V minulosti se v oblasti těžila železná ruda, díky tomu obec dostala i své jméno. Po vyčerpání zdrojů zde došlo k rozvoji sklářského průmyslu. Mezi významné památky obce se řadí kostel Panny Marie Pomocné, který je postaven v barokním stylu a má půdorys šesticípé hvězdy. Dále je v obci k vidění kostel Neposkvrněného početí Panny Maria, Křížová cesta s kaplí svaté Anny, kaple svatého Antonína a kaple svaté Barbory. V budově bývalé školy je umístěno environmentální centrum, v obci také stojí Muzeum Šumavy.

V centru města se nachází bývalý zámek, v jehož interiéru je umístěno muzeum historických motocyklů. Obec má několik menších částí. Těmi jsou Alžbětín, Debrník, Hojsova Stráž, Prenet, Pancíř a Špičák. Právě v části Alžbětín stojí budova, která je ve svém středu rozdělena státní hranicí. V centru části obce, která nese název Hojsova Stráž, se nachází šumavský orloj. Mezi významná jména, která se s obcí pojí, patří Martin Jakš, herec Herbert Lom, zpěvák Marek Ztracený nebo zoolog Evžen Kůs. V okolí obce je možné navštívit Černé nebo Čertovo jezero, horu Špičák nebo další významné památky.

Kalendář akcí pro toto místo

Železná Ruda
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA