REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Prague Bike Fest: zážitková akce Na Výstavišti se blíží! Odhalte další nabitý program

Prague Bike Fest, nový koncept zážitkové akce pro širokou veřejnost a zejména milovníky cyklistiky se přibližuje a pořadatelé akce odhalují další program. V sobotu 22.4. opanuje open-air část Výstaviště Praha od 10.00 do 20.00 hodin sestava špičkových jezdců, skoky v pětimetrové výšce, Big Air Show, Bike Trial Show, workshopy, skill centrum od Ski a Bike Centrum Radotín, BMX pumptrack zóna hlavního partnera festivalu společnosti Sazka, testování kol a elektrokol, novinky v oblasti cyklistiky nebo tematické přednášky. To je ovšem jen krátký výčet toho, co bude na Výstavišti čekat v den cyklo svátku na milovníky kol bez rozdílu věku.  Hlavní program se odehraje na Bruselské cestě u Maroldova panorámatu a v přilehlých open-air místech, zejména přednášky pak proběhnou v Křižíkově pavilonu B. Ať už budete mít chuť se zapojit do řady workshopů, které budou následovat po každé show, zajezdit si, podívat se na cyklo novinky, nebo si jen zarelaxovat na pohodové akci s drinkem a dobrým jídlem, dorazte v sobotu 22.4. na Výstaviště, nudit se nebudete.

Den plný aktivní zábavy, zážitků i pokoukání

Svým zaměřením a pestrostí ojedinělá akce v Čechách má za cíl přilákat jak cyklisty a všechny akční cyklo hrdiny, tak kohokoli, kdo se rád podívá na adrenalinovou show, posedí v parku v příjemné společnosti rodiny či přátel, seznámí se s novinkami na trhu kol či elektrokol, zajde si na přednášku o sportu, cyklistice a pohybu, nebo si dá něco dobrého. Ideálním dopravním prostředkem na akci je samozřejmě kolo, které budou moci návštěvníci zanechat v bezpečně střeženém bike depu.

Filmový a foto adrenalin ze zákulisí

V sekci přednášek ze světa cyklistiky se mohou návštěvníci těšit třeba na fotografa Michala Červeného, vítěze Czech Press Photo v kategorii sport, který zájemcům přiblíží nejen tematiku focení světového poháru horských kol UCI nebo jaké to je být fotografem na Cape Epic. Jan Kasl, jeden z nejlepších fotografů v oblasti akční fotografie, pak provede návštěvníky přednášky svými nejzajímavějšími fotkami z Red Bull Illume a přiblíží, jak právě takové snímky vznikají a jakou techniku používá.

REKLAMA

Chybět nebudou ani filmové produkce v čele s FullFace Productions a Bikes on Film, kteří mají za sebou nespočet video projektu z oblasti cyklistiky. FullFace Productions na festivalu mj. představí sestřih nepovedených záběrů a pádů tzv. Crash Reel, dokument “Kripl Trip” nebo akční video s tématikou stále více populárních městských sjezdů v Jižní americe. Druhou partou ze sekce videoprodukce jsou kluci z Bikes on Film. Tato crew tří freeride mountain bikerů, kteří jsou zároveň profesionální kameramani a fotografové, propojují své celoživotní vášně a tvoří unikátní audiovizuální umělecká díla. Během jejich projekce budou prezentovány ty nejlepší práce, za kterými stojí kluci od BOF.

Na co se dál těšit?

 • Expozice širokého spektra cyklistických značek, novinek a doplňků.
 • Prezentace prémiových i úzkoprofilových cyklo novinek z Čech i zahraničí.
 • Zapůjčení a testování kol všech kategorií a elektrokol.
 • Moderovaná Bike Trial Show Vaška Koláře spolu s workshopem s možností zapůjčení trialových kol. Workshop proběhne pod vedením Vaška Koláře a Honzy Sladkého.
 • Flatland workshop a show Martina Dražila.
 • Big Air Show s pětimetrovou rozjezdovou věží a jezdci Teodorem Kováčem, Tomášem Zejdou, Jakubem Venclem, Ondrou Šlézem, Jakubem Hejlem a Michaelou Hájkovou.
 • Soutěže pro děti, jako je např. dětská bike olympiáda pro ty nejmenší, až po jízdu na zadním kole a track stand pro větší děti.
 • Ski a Bike Centrum Radotín nabídne dětské skill centrum, kde vedle dětských kol a dráhy na jejich vyzkoušení budou pro děti k dispozici zkušení lektoři cyklistiky.
 • SAZKA pumptrack zóna s bezplatnou půjčovnou sportovního vybavení. Workshopy a volné jízdy v pumptracku několikrát denně vystřídají moderované show profesionálních jezdců. Program v zóně bude moderovat Jan Valenta (trojnásobný mistr světa kat. Master a účastník závodů X-Games). Akce bude zařazena do Modular Pumptrack Challenge – celoročního republikového závodu v modulárním pumptracku.
 • V Křižíkově pavilonu B proběhnou přednášky na témata jako cestování na kole, besedy o cyklistice jako ekologického dopravního prostředku, i proč je dobré se věnovat sportu a benefity cyklistiky pro lidský organismus.
 • Na festivalu bude samozřejmě dostatek občerstvení s pestrou nabídkou jídla i pití a odpočinkové zóny pro všechny návštěvníky.
 • …a spoustu dalšího programu v nabitém cyklo dni ….

Fakta k akci

Kdy: 22.4. 2023, v kolik: od 10.00 do 20.00 hodin, kde: Bruselská cesta a Open air (vchod ze Stromovky u Maroldova panorámatu), vstupné: 100–380 Kč

Vstupenky na Goout.net: https://goout.net/en/prague-bike-fest-2023/szdqrfv/

Záštitu nad festivalem převzali

 • Mgr. Martin Kupka, ministr dopravy ČR
 • Mgr. et Mgr. Antonín Klecanda, MBA, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sportu
 • Mgr. Jan Chabr, předseda Výboru pro energetiku ZHMP
 • Velvyslanectví USA v Praze

www.navystavisti.cz

www.mvp.cz

www.kola-radotin.cz/

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA