Poznejte to nejlepší z Mexika

Mexiko je výzvou pro mnohé cestovatele. Vzdálená destinace pojící se s řadou světově uznávaných pamětihodností, ale také se spoustou jedinečných přírodních míst, kulturou, lahodnou gastronomií a plážemi. Záleží na tom, jak moc chcete Mexiko poznat, respektive co vás zajímá. Podle toho se musíte vydat tím správným směrem.

Začněte v Cancúnu

Reklama

Když se budete pohybovat na jihovýchodě země, vaším odrazovým můstkem se stane Cancún. Jde o město, poblíž něhož se mimochodem nachází jeden ze sedmi divů světa. Tím je Kukulkánova pyramida. Ta však není jediná, která se pojí s mayskými památkami. Takových staveb se v okolí nachází více než dost.

  • Chichén Itzá
  • Palenque
  • Uxmal
  • El Castillo

Cancún si vás získá svou atmosférou. Příjemným faktem je také to, že jde o pobřežní lokalitu, takže chybět vám nebude ani voda, a to v podobě Karibského moře. Kousek od Cancúnu můžete navštívit i Riviera Maya, což je hodně známé turistické letovisko.

Připravte se na cestu do Mexika

Pokud se rozhodnete poznávat Mexiko od A až do Z, chce to jistou přípravu, o tom nemějte žádných pochyb. Začít můžete například prostudováním vhodného průvodce. Ten vám prozradí řadu praktických věcí. Primárně vás bude jistě zajímat bezpečnost v Mexiku. Kromě ní se však můžete začíst také do informací spojených s měnou, tamním klimatem, očkováním a ostatními věcmi. Kapitolou samou o sobě je gastronomie, která má svůj specifický charakter a vy jí přijdete velice brzy na chuť.

Co dalšího nabízí Mexiko?

Mexiko, to je pochopitelně nevyčerpatelný zdroj krás a působišť. Svou unikátní atmosférou vás jistě osloví hlavní město Mexico City. Nebo se vydáte do hostinné oblasti zvané Cabo San Lucas. Při cestování budete poslouchat mexickou hudby, poznávat tamní kroje, tance a jiné zvyklosti. K vidění je toho v Mexiku více než dost.

  • Prezidentský palác Palacio Nacional
  • Letovisko Acapulco
  • Katedrála Catedral Metropolitana
  • Národní park Palenque

Je pravdou, že kvalitní průvodce pro Mexiko vám odhalí nejrůznější zákoutí této země. Jeden z nich nabízí třeba cestovatelský portál cKlub.cz. Prostřednictvím něho se o Mexiku dozvíte vše potřebné, načerpáte přínosnou inspiraci a v neposlední řadě si budete moci vybrat i vhodný zájezd.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama