Poznávej Těšínské Slezsko a vyhraj víkendový pobyt, tandemový seskok a další zajímavé ceny

Ačkoliv poznávat cizí kraje je velmi lákavé, mnoho zajímavostí se nachází také v bezprostřední blízkosti našich domovů.

Reklama

To nejzajímavější z Těšínského Slezska lze navštívit v rámci 8 výletů, které zavedou návštěvníky na horské vrcholy, k vodě, do muzeí nebo za historií pod širým nebem. Poznejte Těšínské Slezsko – příhraniční oblast od Hrčavy po Bohumín. Dopřejte si aktivní léto plné zážitků. Určitě se nudit nebudete.

Vydat se můžete např. do Bohumína, kde je v místním muzeu vystavena mamutí stolička nalezena na dně řeky Odry. Nebo do Karviné, na zámek Fryštát a na prohlídku Šikmého kostela. Dalším tipem na výlet, tentokrát k vodě, je Těrlická přehrada. Už jste zkoušeli jízdu na vodních lyžích?

Možná si řeknete, že výlet do Českého Těšína a Cieszyna nemá co nabídnout, ale opak je pravdou. Možná ani netušíte, jaké skvosty tato města ukrývají.

Horská část Těšínského Slezska je u návštěvníků velmi oblíbená, a to hlavně díky zachovalé beskydské přírodě. Krásnými výhledy se mohou návštěvníci kochat z rozhledny na Čantoryji nebo z věže kaple sv. Anny na Kozubové.

Pro cykloturisty je připraven výlet na Kamennou chatu a rozhlednu Tetřev. A nesmíme zapomenout na zastávku na Velké šanci v Mostech u Jablunkova. V červenci se zde bude konat jedinečná kulturně-historická akce – Šancefest.

Posledním z osmi připravených výletů je výlet na Trojmezí. Ten ale překvapivě začíná už v Jablunkově, kde bude v průběhu měsíce července otevřeno Muzeum Trojmezí – nová pobočka Muzea Těšínska.

Aby to výletování nevyšlo moc draho, je možné získat na řadě míst slevy díky kartě Těšínské Slezsko Region Card. Tu mohou návštěvníci během léta získat zdarma. Aktivace karty a její aktivní využívání je vstupenkou do dvou letních soutěží o hodnotné ceny. Více informací o soutěžích a podrobnější informace k jednotlivým výletům jsou k dispozici na stránkách www.tesinskeslezsko.cz.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama