Těrlická přehrada aneb léto u vody pro všechny

Léto, sluníčko, prázdniny a dovolená, kde jinde si užívat volných chvilek než u vody? Jste aktivní sportovci, máte rádi adrenalin nebo dáváte přednost pohodovým procházkám kolem vodních ploch, lenošení a opalování? Ideálním řešením je okolí vodní nádrže Těrlicko v kombinaci se zajímavými tipy na výlet. Zookoutek, vodní nádrž, historické budovy nebo sochařský park s neskutečnými výhledy na celé Beskydy v jedné obci? Nic není nemožné, to vše nabízí obec Těrlicko.

Reklama

Zhruba tříkilometrová procházka podél břehu Těrlické přehrady je jako dělaná pro odpolední výlet. Startuje v blízkosti areálu Ski & Wake Resort Těrlicko, kde je možné pohodlně zaparkovat.

Vydejte se po zpevněné vyznačené trase poznávat historii obce, která byla zatopena vybudováním vodní nádrže. Zhruba v polovině cesty se zastavte u Jaškovské krčmy, která je nejstarším domem v obci.

Mají vaše děti rády zvířátka? Na minifarmě Relax můžete dětem ukázat, jak se žilo a žije na vesnici, jaká zvířátka se chovají a co mají rády k snědku.

Nedaleká naučná stezka Mokřady nabízí nejen zajímavé informace o zdejší přírodě, ale také klid. Stezka vede meandry říčky Stonávky v horní části Těrlické přehrady. Zarostlé břehy lučního charakteru, rákosí a keře ukrývají mnoho vzácných druhu živočichů a rostlin. Tři kilometry dlouhá stezka je vhodná pro klidnou procházku.

Těrlicko mohou návštěvníci poznávat také na kole, neboť obcí prochází hned několik cyklostezek. Zajímavou zhruba 11 km dlouhou trasou se dostanete až pod vrcholek Babí Hory, kde se nachází sochařský park s krásnými výhledy na celé město i vrcholky Beskyd. Cyklovýlet lze začít u Jaškovské krčmy nebo až u Hostince v Zátoce. První možnost není příliš vhodná pro dětské cyklisty, neboť je z části vedena po místní komunikaci.

První zajímavosti na trase po přejezdu hráze je Památník letecké tragédie. Zde si ve stínu stromů můžete na infopanelech přečíst příběhy leteckých průkopníků v Těšínském Slezsku. Do cíle zbývá zhruba 2,5 km. Od památníku se vydejte ke kostelu sv. Vavřince a po překonání hlavního silničního tahu na Český Těšín pokračujte po značené trase č. 56. Na rozcestníku s ulicí Vyhlídkovou se již po pár metrech ocitnete v sochařském parku.

Podrobnou trasu výletu s dalšími zajímavými tipy na výlet po okolí Těrlicka je na webových stránkách www.tesinskeslezsko.cz. Jsou zde také uvedena pravidla soutěží, ve kterých lze vyhrát zajímavé ceny. Soutěže probíhají až do konce října.

Foto: ©Destinační turistická oblast Těšínské Slezsko

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama