Galerie Gask zpřístupní Iluminaci zdarma

GASK exkluzivně zpřístupní Iluminaci zdarma u příležitosti jejího prvního výročí zakoupení

Datum konání: od  14. do neděle 16. ledna, GASK Jezuitská kolej, Kutná Hora

Exkluzivní možnost zhlédnout unikátní středověkou Iluminaci zdarma nabízí od pátku 14. do neděle 16. ledna galerie GASK.  Iluminace bude vystavena u příležitosti prvního výročí jejího zakoupení. GASK také zcela nově nabízí návštěvníkům každé úterý vstup do galerie za symbolický poplatek 1 Kč.
Iluminace byla zástupci GASK vydražena na sklonku roku 2009 v Londýně, v Čechách byla poprvé vystavena v prosinci téhož roku a zhlédly ji tisíce lidí. O osudu tohoto úvodního listu není mnoho známo, byl druhotně vyříznut z dnes již neznámé chorální knihy a v roce 1920 se ocitl v soukromé vídeňské sbírce. Devět let na to byl černobíle reprodukován v odborné literatuře, než se pak objevil po dlouhé době v londýnském aukčním domě. Iluminace bude po skončení této krátkodobé expozice uložena zpět do depozitu v galerii GASK a v roce 2012 se stane součástí rozsáhlé výpravné výstavy věnované Jagelloncům, kterou GASK připravuje ve spolupráci s kurátorem Jiřím Fajtem.
Dětským návštěvníkům GASK nabídne o víkendu 15. a 16. ledna speciální program v dětském koutku zaměřený právě na Iluminaci. Děti si budou moci například vyzkoušet psaní a kreslení husím brkem a vytvořit si vlastní malou knížku obrázků a písmen, složit skládačku Iluminace nebo si zahrát na horníky v prolézačce. V sobotu 15. ledna v 16 hodin bude v GASK také pokřtěna knižní novinka Michaely Ottové nazvaná Pod ochranou Krista Spasitele a sv. Barbory, následovat bude autorčina přednáška zaměřená na sochařskou výzdobu kostela sv. Barbory v Kutné Hoře. Do 28. února je v GASK možné zhlédnout výstavy Andy Warhol, Lucas Cranach: Nebezpečné vztahy a Alfons Mucha: Tváře, dále GASK nabízí stálou expozici Sbírka 123 a výstavu designových tapet Skins.
Galerie GASK je otevřena od úterý do neděle vždy od 10 do 18 hodin. Vstupné do GASK na jednotlivé probíhající výstavy činí 50, 60 a 100 Kč, vstupné na Iluminaci je zdarma. Vstupné do celého objektu na všechny výstavy je 120 Kč, děti do 12 let mohou galerii navštívit zdarma, slevy mají studenti do 26 let, ZTP a důchodci. Každé úterý činí vstupné do GASK symbolickou 1 Kč. GASK nabízí dětský koutek a kavárnu s wifi připojením zdarma.

Aktuální výstavy v GASK:

Reklama

Andy Warhol, Lucas Cranach: Nebezpečné vztahy 28. 10. – 28. 2.
Alfons Mucha: Tváře 10. 11. – 28. 2.
Sbírka 123 – stálá expozice – do 8.5., pak obměna expozice
Skins

www.gask.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama