Co přibalit do batohu, když jdete s dětmi na výlet?

Doba výletů a toulek přírodou se nezadržitelně blíží, ani se nenadějeme a příroda kolem nás se začne krásně zelenat. Vykoukne také sluníčko, a to už přímo vybízí k tomu, abychom vyrazili poznávat krásy naší zemičky. Když se na výlet vydáte s dětmi, je třeba ho naplánovat a taky s sebou vzít pár věcí, které jistě přijdou vhod.

Výlety s dětmi stojí za to

Reklama

Když vyrazíte do přírody sami, jen jdete a kocháte se okolní přírodou. Můžete přemýšlet, ruší vás od toho maximálně zpěv ptáků nebo hovor kolemjdoucích. 

Takový výlet s dětmi, to je ale jiné kafe. Kdo už na nějaký vyrazil, ten ví, že děti nezavřou pusinky, každou chvilku se ptají, kdy dojdete k cíli, kam vlastně jdete, co si dáte k jídlu. Mnohdy si také stěžují, že už je bolí nožičky a jestli je nechcete vzít na ramena. Taky to znáte?

Právě to je důvod, proč je třeba se na výlet pořádně připravit. I když totiž vyrazíte na tu nejkrásnější procházku a přeje vám i počasí, stačí, když doma zapomenete jednu věc, kterou dítě nutně potřebuje, a celý výlet se pokazí. Vysvětlovat, že maminka nebo tatínek to jen zapomněli dát do batohu, je úplně k ničemu. Slzičkám to většinou vůbec nezabrání.

Základem výbavy je batoh

Dokud jste vyráželi sami, stačila vám malá taška nebo ledvinka, do které jste dali doklady, peníze, mobil, kapesníčky a možná i nějakou tu náplast na puchýře, sprej proti hmyzu a dezinfekci na ruce. S dětmi vám to ale stačit nebude, neobejdete se bez kvalitního a dobře propracovaného batohu.

Víte, že batoh by měl mít jednu hlavní velkou komoru, která může být přepážkou rozdělena na víc částí, zapínací kapsu na doklady a telefon, poutko na klíče, kapsičku na cennosti, několik menších kapes a postranní kapsy na pití?

Foto: ©Pexels

Do batohu dejte náhradní oblečení

Ať už vyrážíte na kratší nebo delší výlet, na náhradní oblečení nezapomínejte. Děti milují každou kaluž, takže není nouze o promočené ponožky. Stačí chvilka nepozornosti a triko si polijí pitím nebo ušpiní jídlem. Spoléhat nejde ani na počasí, takže se hodí i náhradní kalhoty, mikina, rukavice a případně i spodní prádlo.

Náš tip: Dejte do batohu i pláštěnku. Počasí je nevyzpytatelné, nikdy nevíte, kdy se bude hodit.

Nezapomeňte ani na svačinu

Bez svačiny se na výlet nevyráží, stejně tak bez pití. Nespoléhejte na to, že se cestou někde zastavíte na jídlo. Co když zrovna bude zavřeno? Nebo se netrefí do vašich chutí? Navíc děti mají hlad a žízeň pořád a všude. Ideální jsou kapsičky pro děti, nakrájené ovoce a zelenina, obložený toast, kukuřičné křupky a čistá voda. Přibalte i hroznový cukr a nějakou tu sladkost.

Foto: ©Pexels

Náš tip: Od věci nejsou ani vlhčené ubrousky, které si snadno poradí nejen s upatlanýma rukama od jídla, ale taky když děti budou sbírat různé přírodniny a kamínky. Hodit se budou i tehdy, kdy si vy nebo dítě budete potřebovat nutně odskočit.

Přibalte i cestovní lékárničku

Velmi důležitá věc, kterou rozhodně nesmíme zapomenout doma na stole. Snad každý výlet s dětmi totiž doprovází minimálně odřené koleno nebo štípnutí hmyzem. Co by v takové lékárničce na cesty nemělo chybět?

 • Dezinfekci (pro děti raději nějakou, která nepálí a neštípe)
 • Dětské náplasti
 • Sterilní obvaz
 • Pružný obvaz
 • Léky na bolest hlavy
 • Léky na teplotu
 • Léky na alergii
 • Léky na průjem
 • Nůžky
 • Lék na nevolnost a zvracení při cestován
 • Jehlu na případné odstranění třísky
 • Repelent
 • Mast na štípance od hmyzu
 • Kapesníky
 • Sluneční brýle

V batohu má své místo i opalovací krém

Ať už se chystáte k vodě, nebo jen na nějaký výlet, mnohdy přijde vhod mít po ruce i opalovací krém. Ve vodě ani během chůze se sice většinou nezdá, že by paprsky nějak extra pálily, o to větší překvapení může následovat večer. Děti by na sluníčko bez opalovacího krému chodit neměly, stejně tak je třeba je namazat, když budete ve stínu. A nebojte se sáhnout třeba po ochranném faktoru 50.

S dětmi přijde vhod i ručník

Rychleschnoucí ručník je super věc. Oceníte ho nejen v létě, své využití má jako ručník, deka, podložka na piknik nebo lehká přikrývka. Je skladný, nezabere moc místa a jak napovídá název, rychle schne.

Sáček na mokré oblečení a pytel na odpadky

Možná se tomu teď smějete, ale co uděláte s mokrými věcmi? Přece je nedáte mezi suché náhradní oblečení. Stejně tak odpadky, když nikde po cestě nenarazíte na odpadkový koš. A nosit je v ruce nebo po kapsách? To jistě nechcete.

Už máte turistický deník?

Vyrážíte na výlet a chcete si z něj přivézt nějaký suvenýr, který vám ho připomene? Už jste slyšeli o turistickém deníku, do kterého lepíte vizitky a můžete si tam natisknout i razítko?

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama