Centrum textilního tisku opět otevřelo své brány návštěvníkům

Dnem otevřených dveří zahájilo v neděli 16. února novou sezónu Centrum textilního tisku v České Lípě. Letos premiérově pod hlavičkou příspěvkové organizace Kultura Česká Lípa, která toto interaktivní muzeum, stejně tak jako Hrad Lipý, od 1. ledna převzala.

Akce, kterou se tato expozice po zimní pauze opět otevírá veřejnosti se těšila velkému zájmu, navštívily ji téměř tři stovky lidí. Návštěvníci si kromě prohlídky expozice samotné, která se věnuje tradici a technice potiskování textilu na Českolipsku, mohli vše vyzkoušet i prakticky, a to pod dohledem průvodkyň Centra textilního tisku, které celý program připravily a zájemcům o tiskařské řemeslo z řad návštěvníků s jejich výrobky pomáhaly.
Reklama

Příjemným bodem programu pak byla vernisáž místní nadějné ilustrátorky Anety Františky Holasové, která má na svém kontě několik výstav a mnoho knižních ilustrací. Její ilustrace zdobí galerii v 1.patře Centra textilního tisku a určitě stojí za návštěvu. V rámci vernisáže také probíhalo autorské čtení z knihy Lumír včelaří, kterou A.F. Holasová napsala i ilustrovala. O hudební doprovod se postaral Soubor zobcových fléten ZUŠ Česká Lípa pod vedením p. učitelky Michaely Mülhansové.

„Byla to pro nás, jakožto pro Kulturu Česká Lípa v Centru textilního tisku premiéra, za jejíž úspěšné zvládnutí bych chtěla poděkovat hlavně svým kolegyním, průvodkyním Centra textilního tisku. Díky jejich zkušenostem a nasazení proběhlo vše v nejlepším pořádku. Mé poděkování mimo jiné patří také Souboru zobcových fléten ze ZUŠ Česká Lípa pod vedením paní učitelky Michaely Mülhansové, které byly příjemným obohacením programu. Pro návštěvníky zde už samozřejmě chystáme další akce, a to jak akce tradiční, na které jsou zvyklí, tak řadu akcí nových, koncertů a divadelních představení,“ doplňuje ředitelka příspěvkové organizace Kultura Česká Lípa, Tereza Vraná.
Otevírací doba Centra textilního tisku v únoru a březnu: středa – sobota od 10.00 – 16.00 hod. Komentované prohlídky začínají vždy v celou hodinu (poslední prohlídka začíná hodinu před koncem otevírací doby). Případné další informace naleznou zájemci na www.lipy.cz
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama