Veletržní palác

Významná budova českého konstruktivismu postavená v letech 1925-1928 podle návrhu O. tyla a J. Fuchse. V roce 1974 vyhořel a po rekonstrukci nyní slouží jako vystabní prostor pro sbírku moderního umění Národní galerie v Praze.
Při příchodu do moderní budovy Národní galerie v Praze určitě nepřehlédnete obrovskou židli před vchodem. Expozice umění 20. a 21. století v pražských Holešovicích totiž seznamuje s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v období posledních desetiletí. Na velké ploše čistě bílé, funkcionalistické budovy je tak prostor pro více než 2000 exponátů. Představuje se tady práce klíčových autorů českého ( třeba Josef Čapek nebo Jiří Kolář ), nebo zahraničního umění přímo v profilech, nebo ve výběru stěžejních děl. Obraz doby vždycky dokresluje ukázka architektury, nábytku, uměleckého řemesla, módy, designu a scénografie. České umění tady prostě ukazují v jedinečnosti, které je odlišují od světového.
Toužíte se taky na chvilku cítit jako umělci? Jestli chcete být sami aktivní, nebo to umožnit svým dětem, máte šanci. Existuje zde totiž nabídka programů pro školy, kde si vaši potomci můžou vyzkoušet malbu podle antického, barokního, nebo úplně modernistického vkusu. Ve Veletržním paláci je tak připraven například kurz Kopie mistrů i pro dospělé. Pod odborným vedením si v ateliérech, i expozici Veletržního paláce můžete zkusit malovat na témata jako Zátiší, Portrét a Figura.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama