Pivovar Lobeč

Pivovar Lobeč se nachází ve stejnojmenné obci na Kokořínsku. Kromě pivovaru tu najdete i zámek a také Muzeum Eduarda Štorcha.

Co vás čeká na prohlídce

Reklama

Technická památka parostrojního pivovaru v Lobči je příběhem půltisícileté tradice vaření piva na Kokořínsku. Nechte se provést technickou památkou Parostrojního pivovaru v Lobči architektem Pavlem Prouzou – majitelem pivovaru. Seznamte se s příběhem záchrany pivovaru a půltisícileté tradice vaření piva u nás na Kokořínsku.

Prohlídka s průvodcem začíná u studny před pivovarem, pokračuje v renesančním jádru pivovaru – na humně a v síni někdejšího ležatého hvozdu a pokračuje ve staré varně. Dále vystoupáme do patra, kde je možné si prohlédnout interiér kanceláře pana sládka a na někdejší sladové půdě čeká návštěvníky stálá výstava o historii pivovaru a zlatých letech českého piva přelomu 19. a 20. století. Po návratu do přízemí projdeme pivovarský dvůr s dočasně deponovanou technologií parního stroje a vstoupíme do budovy sklepů s kamennou halou lednice. Prohlídka končí návštěvou současné řemeslné provozovny s novou varnou, provozní halou a ležáckým sklepem v historických interiérech. Ochutnávky se konají přímo v ležáckém sklepě.

Dobré rady závěrem

V pivovaru je chladno, dobře se na prohlídku oblečte a vezměte si obuv se silnou podrážkou. Také v letním období je teplota ve sklepních prostorách kolem 12 °C. Na jaře a na podzim však teplota výrazně klesá, vytápíme pouze halu staré varny s výčepem a kuchyní. V zimě a v předjaří se proto prohlídky v pivovaru nekonají.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama