Národní galerie v Praze

Chcete se ponořit do života barokního kavalíra, nebo středověké princezny? Užívat si krásného umění a přitom se i poučit? K tomu vám dopomůže Národní galerie v Praze. Při cestě za výtvarným uměním se dostanete nejen do mnoha historických paláců (např. Schwarzenberského, Šternberského), ale i do moderních sbírek, třeba Veletržním paláci.

Reklama

A jak Národní galerie vznikla? 5. února 1796 se představitelé šlechty s několika vzdělanci rozhodli pozdvihnout umělecký vkus české veřejnosti. Společnost vlasteneckých přátel umění tak kromě Akademie umění založila Obrazárnu. Roku 1902 přibyla Moderní galerie Království českého jako nadace císaře Františka Josefa I. Ta začala budovat kolekci českého umění 20. století. V roce 1918 se Obrazárna proměnila v ústřední uměleckou sbírku Československé republiky. Vincenc Kramář z ní za krátkou dobu udělal moderní a odbornou galerii nazvanou po válce Národní galerie v Praze, o kterou se dnes stará ředitel Milan Knížák.

Objekty Národní galerie v Praze: Veletržní palác, Šternberský palác, Schwarzenberský palác, Klášter sv. Jiří, Klášter sv. Anežky České, Palác Kinských

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama