Zámek Loučeň a Labyrintárium

Zámek Loučeň se nachází ve Středočeském kraji, jen 20 km od Mladé Boleslavi a je to skvělé výletní místo, protože je otevřen celoročně a navíc se zde dá i ubytovat a splnit si tak třeba sen o tom přespat na opravdovém zámku.

Reklama

Něco málo z historie Loučně

Na místě zchátralé středověké tvrze začal v letech 1704 – 1713 Karel Arnošt hrabě z Valdštejna stavět barokní zámek. Na zámku i parku se podepsala také sovětská armáda a československá armáda, která dočasně zabrala celý zámek a v parku postavila dřevěné ubikace pro mužstva. Při zámku byla postavena zámecká kaple, přebudovaná na kostel Nanebevzetí Panny Marie. Naučná přírodopisná stezka byla vybudována v roce 1982 a obnovena v roce 1996. Začíná v březové aleji proti zámeckému parku a vede kolem myslivny Loučeňky, pomníčku Helma, studánky Boží voda a Ohraženého dubu zpět na Loučeň. Mezi přírodní zajímavosti Loučeňska patří Jabkenická obora. Původně se jmenovala Loučeňská, protože sahala až k Loučeni a pravděpodobně navazovala na zámecký park.

Zámek kde to žije!

Zámku Loučeň je otevřen celoročně a také má po celý rok připravený různorodý program pro návštěvníky. Třeba o tom jak se slavili Vánoce, nebo o nejstarším fotbalovém mužstvu, proč se Taxisův příkop jmenuje taxisův a mnohé jiné zajímavosti.

Labyrinty, kam se podíváš

Venku si nenechte ujít labyrintárium v zámeckém parku. Je to několik bludišť, které ocení především děti, ale zamotat hlavu mohou i nejednomu dospělákovi.

Přespat jako princezna nebo princ

Součástí zámku je široká nabídka ubytovacích možností. Zámecký hotel Maxmilián byl otevřen v roce 2003, je umístěn pod barokní terasou zámku v budově, která byla postavena v roce 1834 jako úřednický dům loučeňského panství Thurn – Taxisů. Součástí zámeckého areálu jetaké hotelová restaurace, kongresové sály, bazén a sauna. Ubytování je možné v dobových apartmánech na zámku nebo v Domečku knížete Alexandra.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama