Jizerská Louka

Jizerská Louka, je skvost mezi přírodními památkami. Je to přísně chráněná oblast a díky tomu si zachovala svůj půvab nad kterým zaplesá každé srdce milující přírodu a krásné věci. Vjezd na louku je vymezen pouze hostům tamních penzionů, ale před cestou na Jizerkou Louku je veřejné parkoviště pro ostatní návštěvníky i s občerstvením.

Reklama

Nám osobně se tam s Evíkem moc líbilo, a nestydím se říci, že při mém prvním pohledu z horizontu dolu na louku, jsem měl knedlík v krku. Určitě doporučujeme toto místo navštívit. Nebudete litovat. Ceny jsou velice příznivé a porce neuvěřitelné. My osobně jsme zakotvili v restauraci „Stará pila “ Protože jinde nebylo místo. A víme s jistotou, že příště už ani jinam než tam nepůjdeme. Také doporučujeme navštívit.

Navštívit můžete také hřebeny nad Jizerskou loukou, kde jsou skalnaté rozhledny, ze kterých je vidět až na vodní nádrž Josefův Důl. Také tam naleznete staré válečné bunkry a výjmečnou krajinu. Pro ty kteří mají více než mnoho času, doporučuji i cestu po Jizerské magistrále, kde se v zimním období jezdí známá Jizerská padesátka. Lokalita je vhodná i pro vášnivé cyklisty, kterých jsem tam potkali nemálo. Stejně tak jsme potkali i mnoho maminek s kočárky, které se projížděli cestami tam a zpět. Pro zdárné užití výletu ale doporučujeme vyrazit brzy ráno. Především těm, kteří jedou např. z Prahy. Cesta chvilku trvá ale je příjemná a určitě nezmatkujte pokud nebude moci najít cestu, sledujte ukazatele a trefíte bez potíží. 🙂

Přejeme příjemný výlet.

Pája a Evík 🙂

 

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama