Jedlové vodopády – Jizerské Hory

Jedlové vodopády jsou jedna z věcí které považujeme za krásné.  Auto jsme nechali na malém parkovišti u silnice poblíž lesa a vydali se nahoru k vodopádu. Cesta samotná je neuvěřitelně relaxující a alespoň my jsme měli pocit že jsme se ocitli v úplně jiném světě. Cesta je do kopečka a rychlou chůzí jste nahoře za 15 – 20 minut. Ale pokud si chete vychutnat okolní přírodu, doporučujeme klidnou a pohodovou cestu. 

Reklama

Cestou nahoru vás doprovází říčka táhnoucí se až k samotnému vodopádu. Během cesty máte možnost si odpočinout na zastávce, posadit se ke stolu a poslouchat zurčení říčky.Po dosažení cíle, se můžete pokochat krásným výhledem na samotný vodopád. Mimo jiné, je k vodopádu volný přístup, ( pro zodpovědné a zkušené ) kteří mohou jak pod vodopád tak nahoru nad něj, kde mohou ( šikovní ) skákat z kamenů na kamen a postupovat tak dál a dál přostředkem široké říčky. ( Doporučuji si papatovat postup po kamenech, zapomenete-li jak jste a přes které kameny skákaly, nemuseli by jste se dostat nazpět 🙂 )

Cestu zvládnou bez potíží a s odpočinkem i lidé postaršího věku ( 50 – 60 ), ale nedoporučuji cestu nahoru lidem, s potížemi s chozením, lidem kteří se bez francouzských holý neobejdou. Cesta je plná kamenu, kořenů a hrbolků. Ale naprosto užásná.

Vřele tedy doporučujeme navštívit toto místo.

Pája a Evík

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama