Zřícenina hradu Lichnice, vyhlídka Milada či muzeum Berlova vápenka. Vítejte v Třemošnici!

Třemošnice je malebné městečko nacházející se v Železnohorském podhůří. A co všechno tu lze podniknout? Mezi nejznámější místa a zajímavosti patří zřícenina hradu Lichnice a vyhlídka Milada či muzeum Berlova vápenka.

Reklama

To však není zdaleka vše, co Třemošnice nabízí. Díky přilehlým lesům, potokům a řece Doubravě naleznete v okolí města mnoho příjemných útočišť před letními parny, jako například Hedvičino údolí, Lovětínská rokle nebo Chittussiho údolí při řece Doubravě. Těmito místy jsou vedeny turistické stezky, které skýtají množství pěších i cyklistických výletů.

Třemošnice dále umožňuje spoustu sportovních možností. K dispozici jsou tenisové a volejbalové kurty, dětská hřiště, minigolf nebo bowling v místím Sportovně rekreačním centru Lihovar. Zde se můžete také ubytovat, zrelaxovat v solné jeskyni či výborně najíst v jejich restauraci. Velmi dobře se v Třemošnici „nadlábnete“ také v restauraci Kotelna a kávu s dezertem či zmrzlinou si můžete dopřát v místní cukrárně na náměstí nebo v kavárně přímo pod hradem Lichnice.

To však zdaleka není vše, co naše Třemošnice nabízí, a tak pro více tipů neváhejte navštívit místní Informační centrum, kde Vám poradí, co v Třemošnici a jejím okolí nepřehlédnout!

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama