REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Způsoby ubytování při cestování

3. 10. 2020

Ať už objevujete krásy Česka, nebo cestujete za hranice republiky, ubytování bývá na dovolené mnohdy to nejdražší. Inspirujte se našimi návrhy a vyměňte okoukané hotelové pokoje za levnější a zajímavější alternativy.

REKLAMA

Bydlet se dá na dovolené všelijak. V hotelu i hostelech, pronajatém apartmánu nebo třeba pod stanem. Mezi nadšenými cestovateli jsou už několik let populární různé alternativy tradičního ubytování – hlídání domu, výměnné dovolené nebo třeba dobrovolnictví na farmě. Jaké jsou ty nejoblíbenější?

Krátkodobé pronájmy bytů a pokojů

Airbnb je hitem, který už při cestování dávno nevyužívají pouze neohrožení baťůžkáři. Najdete zde skromné pokoje, ve kterých přespíte téměř za hubičku, i honosné vily na pláži hodné královské rodiny. Tato služba je rozšířená také v Čechách, až tedy příště vyrazíte objevovat krásy české a moravské krajiny, zkuste se na Airbnb poohlédnout po nějaké útulné chaloupce. Registrace na portálu je snadná a zcela zdarma, stačí vyplnit profil a zadat číslo bankovního účtu. Jakmile pak narazíte na vysněné ubytování, rezervaci máte hotovou raz dva.

 

Bydlení zdarma? Vyzkoušejte couchsurfing

Zadarmo se v zahraničí můžete vyspat nejen pod širákem, ale také na gauči. Stačí si vytvořit profil na největší sociální síti pro výměnu ubytování Couchsurfing.org a najít ve vybrané destinaci hostitele, který vám je sympatický. Jak už název napovídá, najdete tady přenocování na pohovce, nutno však podotknout, že většina lidí má pro své hosty připravené samostatné pokoje. Za ubytování skutečně nic neplatíte. Alfou a omegou couchsurfingu je totiž navazování nových přátelství, sbližování kultur a sdílení zážitků.

Ubytování výměnou za hlídání

Poněkud sofistikovanější verzí couchsurfingu je takzvaný house sitting, tedy ubytování zdarma výměnou za hlídání bytu, domu nebo domácích mazlíčků. Uhradit musíte pouze poplatek za roční registraci na serveru s nabídkami house sittingu, ale už po první dovolené se vám tyto náklady bohatě vrátí. Mezi nejznámější a nejosvědčenější portály patří Trusted House Sitters, kde najdete ubytování jak na týden, tak klidně i na půl roku. Obrovskou výhodou je, že se tímto způsobem může ubytovat celá rodina i s malými dětmi.

Ať už budete cestovat po Evropě, nebo vyrazíte za oceán, stejně jako při výběru hotelu si důkladně pročtěte recenze od ostatních hostů. Je také nepsaným pravidlem, že hostitelům přivezete ze své domoviny malou pozornost, například Becherovku, lázeňské oplatky nebo české buchty.

Zdroj: Unsplash.com

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA