ZOO Zlín navštívil rekordní počet návštěvníků

(Zlín – Lešná) Zlínskou ZOO navštívil v uplynulém roce 2007 rekordní počet návštěvníků. Za poznáním, zábavou a odpočinkem přišlo do areálu ZOO 503 450 návštěvníků. V šedesátileté historii ZOO (pro veřejnost byla ZOO Zlín oficiálně otevřena v roce 1948) tak poprvé padla hranice půl milionu návštěvníků během jednoho roku. Dosavadní rekord z roku 2003, kdy do zoologické zahrady zavítalo 401 239 návštěvníků, se podařilo překonat o neuvěřitelných 102 000 osob.
    Hranice půl milionu návštěvníků byla dosažena v pátek 28. prosince. Šťastný výherce navíc nebyl jen jeden, ale hned několik. Jubilejním půlmiliontým návštěvníkem ZOO Zlín se totiž stala rodina Poláchova z Horní Lhoty u Luhačovic. Z výhry se radoval nejen tatínek Stanislav a maminka Hana, ale spolu s babičkou Marií Pláškovou také šestiletý Patrik a dvanáctiletý Lukáš. Zoologická zahrada jim kromě dalekohledu, plyšové gorily a tygra, dárkových předmětů a permanentních vstupenek věnovala také speciální dárek – Den splněných přání. Celá rodina si s „osobním“ průvodcem projde areál ZOO, navíc bude moci zavítat i do zázemí a nakrmí si vybrané zvířátko.
    V pátek 28. prosince však dárky nezískali jen šťastní výherci. Speciální vánoční překvapení připravila zlínská ZOO i pro všechny své návštěvníky. Právě v tento den mohli dospělí i děti zavítat do ZOO Zlín zcela zadarmo. Zájem překonal veškerá očekávání, atraktivní nabídku využilo 2200 návštěvníků.
    Podle dlouhodobých statistik zlínské ZOO lidé nejčastěji navštěvují zahradu v měsících červenci a srpnu, nejméně jich chodí v lednu. Největší loňská denní návštěvnost byla zaznamenána na Velikonoční pondělí (9. dubna) – 12 134 osob. Nejrušněji bylo v areálu zoologické zahrady během měsíce srpna, kdy branami zoo prošlo přes 110 000 návštěvníků. Prohlídku zámku Lešná si nenechalo ujít 28 217 návštěvníků, což je o 8500 více než v roce 2006. Své „ano“ si v zámeckém sálu řeklo 115 párů.

Reklama

Akce na tento víkend

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama