Zoo Leipzig (Německo)

Jestli máte rádi Zoo a všechny české už jste projeli, je na řadě německá Zoo Leipzig. Přírodní park s největším topickým pralesem v Evropě je velký 28 hektarů.

Zoo je rozdělená do 6 částí podle kontinentů původu zvířat.

Africa

Reklama

Obrovská savana, ve které narazíte na zebry, žirafy nebo angolské lvy. Jsou zde ale i zvířata australského původu.

Asia

Nejen africká zvěřena od malých medvědů až po africké slony, ale i africká kultura – to je část Africa.

South America

Jihoafrická část německé zoo čekají velké změny. Do roku 2015 z ní bude tzv. Zoo budoucnosti.

Pongoland

Nevíte, kde je Pongoland? Přece v království všech opic v Zoo Leipzig. Šimpanze, orangutány i gorily najdete v jejich vlastním areálu, kde je i několik výzkumných stanic, které se snaží zachránit jejich ostatní opice ve volné přírodě.

Gondowanaland

Největší tropický park v Evropě a tři kontinenty pod jednou střechou skrývá přes 40 exotických druhů zvířat a 500 druhů rostlin.

Fouders Garden

Původní historická budova Ernsta Pinkerta je dnes rájem hlavně pro děti. Můžou si tady hrát se zvířaty v Explorer´s House Ark.
Zoo byla původně založena v roce 1878. Má tedy velkou tradici. Z původně soukromé sbírky Ernsta Pinkerta je dnes jedna z největších zoologických zahrad v Evropě. Největší bomba je Gondwanaland – tropický prales velký 17 km? a vysoký 35 m s obrovskou stromovou rozhlednou uprostřed.

Podívejte se, jak to vypadá v Gondwanalandu!

Do Zoo Leipzig se nejpohodlněji dostanete s některou z českých cestovek, které zde pořádají zájezdy. Na zdánlivě dražší služby můžete uplatnit nejrůznější slevy. Praha není jediné místo, odkud se vyjíždí. Dobré cestovky jezdí na Leipzig několika cestami a sbírají lidi z celé republiky.

Agentura vám navíc nabídne i průvodce zoo, což je velká výhoda. Internetové hromadné slevy cestování do jedné z největších zoo ještě více zlevní.  Výlet si tak může dovolit celá rodina.

 Například nyní jsou k dostání lístky do Zoo Leipzig i s dopravou za poloviční cenu. Normálně stojí jeden lístek do zoo kolem 17 euro, ale stačí trochu prohledat portály na hromadné slevy. Cestování do Zoo si můžete zpříjemnit dalšími krásami Lipska. Rodiny s dětmi určitě nadchne zábavní park Belantis.

Akce na tento víkend

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama