REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka
V okolí

Zoo Brno prodává unikátní eurobankovku s motivem smějících se vlků

Speciální emise suvenýrových eurobankovek k 70 letům Zoo Brno jde do prodeje. Zájemci mohou přijít v pátek 17. 11. 2023 k Exotáriu, kde bude eurobankovka s celosvětově známým motivem smějících se vlků k dostání. Kromě toho jsme pro děti připravili kreativní dílničky s výrobou vánočních ozdob, chybět nebudou ani komentovaná krmení.

Domnívám se, že 70. výročí Zoo Brno je ideální příležitostí k vydání takto originálního dárku. S touto grafikou a motivem tří smějících se vlků je to poslední předmět, který jsme k oslavě připravili.  Lidé tak mají jedinečnou možnost pořídit si památku k výročí otevření zahrady. Eurobankovka se opravdu povedla a pevně doufám, že ji ocení jak sběratelé, tak třeba zájemci o koupi netradičního vánočního dárku,“ uvedla ředitelka brněnské zoo Radana Dungelová.

Suvenýrové eurobankovky máme zatím v plánu prodávat přímo v zoo pouze jeden den, a to v pátek 17. 11. 2023. Vše odstartuje v devět hodin u pavilonu Exotárium. Hned od rána s prodejem těchto unikátních předmětů pomůže náměstek primátorky města Brna Jaroslav Suchý. „Celoroční oslavy 70 let brněnské zoo byly krásné i náročné zároveň. Zahrada připravila řadu akcí, jejichž vrcholem byla povedená Zahradní slavnost začátkem září. Zakončení oslav bude opravdu stylové. Jsem rád, že se ho mohu osobně zúčastnit a zoo tak podpořit,“ řekl Suchý.

REKLAMA

Vlky jako meme zpopularizovala na různých sociálních sítích řada uživatelů. „Zoo mám pod okny a těší mě, jak se posouvá a vylepšuje. Na místě starých klecí postupně vznikají nové přírodní expozice. Majestátní arktické vlky chodím fotit a pozorovat mnoho let. Jejich výběh je členitý, zajímavý a nabízí skvělé podmínky pro život a přirozené projevy zvířat. Navíc se zde výborně pořizují fotky,“ pochvaluje si autorka původního snímku, brněnská amatérská fotografka Zoo_Snapper.

Nebudu to ale jediný program v rámci svátečního dne. Od 11 do 15 hodin budou v provozu dílničky pro děti. Svou kreativitu mohou ukázat při výrobě vánočních ozdob z přírodních materiálů.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA