Znáte nejkrásnější místa vonící po medu?

Díky včelkám a dalšímu pilnému hmyzu je svět kolem nás pastvou pro všechny smysly. Pestrobarevná záplava květů, vůně lesních jahod a mateřídoušky. Objevte s námi 4 pohádková místa, kde to bzučí přímo čarokrásně! Tak schválně znáte je všechna? 

Reklama

Unikátní mandloňové sady s rozhlednou na vás čekají s otevřenou náručí u jihomoravských Hustopečí. Záplava růžových kvítků spolu s výhledem na Pálavu a houfem oveček vám vyrazí dech. Z Čestic na Strakonicku můžete směle vykročit na včelí stezku plnou zábavných i poučných kratochvílí. A pokud se chcete do Včelího světa ponořit až po uši, vsaďte na Hulice. Interaktivní expozice, provoněná medem a včelím voskem, vás svým bzukotem nadchne obzvlášť. Víte, co mají včely společné s člověkem? A že existuje včelí jed?

Máte-li chuť spíš na šťavnatou procházku, ovocná stezka u Slaného Vám nabídne sladké třešně, meruňky či jablka přímo ze sadu.

Napadlo vás ale někdy, že tohle všechno vůbec není samozřejmost? Včel a dalších opylovačů, kterým za tu krásu vděčíme, v poslední době hojně ubývá. Pojďte jim podat pomocnou ruku a podpořte celoevropskou výzvu Zachraňme včely a farmáře. Ať nepřijdeme o místa, kde to díky nim kvete, voní a hraje všemi barvami!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama