Zimní dovolená v nejjižnější části Orlických hor – v Červené Vodě

Pro příznivce nádherné přírody, klidu a zimních sportů máme skvělý tip na půvabnou lokalitu nacházející se na pomezí Pardubického a Olomouckého kraje, v nejjižnější části Orlických hor, na dohled od Jeseníků. Lyžařská oblast v okolí obce Červená Voda s četnými sjezdovkami a běžkařskými tratěmi je pro zimní sporty a radovánky jako stvořená. A pokud by náhodou zrovna nebylo dost sněhu, objevíte zde množství dalších nádherných míst, která stojí za návštěvu.

Reklama

48 km skvěle upravovaných běžkařských tratí v okolí Jeřábu

Malebná oblast v okolí Jeřábu, východně od obce Červená Voda, nabízí přes 48 km lyžařských běžeckých tratí. Profesionální rolba speciálně určená pro úpravu těchto tratí pravidelně projíždí všemi běžkařskými okruhy. Jejich stav pak můžete snadno sledovat na aktuální mapě čerstvě upravených bílých stop – bilestopy.cz.

Oblast je oblíbená také díky množství přírodních parků. Na své si zde přijdou zejména milovníci klidných výletů v neposkvrněné přírodě, vzdálené od rušné civilizace. Přesto vám zde nebude chybět potřebné zázemí ani množství turistických cílů.

Dechberoucí panoramata dvou přírodních parků

Mimo běžkování se také můžete vydat objevovat krásy přírodních parků. Opravdu nádherné scenérie nabízí přírodní park Suchý Vrch – Buková Hora, který je chráněným zimovištěm devíti druhů netopýrů.

Pěšky zde můžete vystoupat na Suchý Vrch (995 m n. m.), nejvyšší bod Bukovohorské hornatiny, nebo taky na nedalekou Bukovou horu (958 m n. m.). Jisté kouzlo v sobě má taktéž přírodní park Jeřáb obklopující jedinou tisícovku Hanušovické vrchoviny, horu Jeřáb (1003 m n. m.). Za navštívení zde stojí také Kaple Nejsvětější Trojice či pramen Tiché Orlice.

Návštěvu této oblasti ocení každý sportovní nadšenec i rodiny s dětmi. Vydejte se zde i vy!

Projekt pořízení nové rolby pro úpravu běžeckých tratí v okolí Jeřábu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

FB fb.com/obeccervenavoda
IG @cervenavoda
www.cervenavoda.cz

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama