REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka
V okolí

Železnorudsko – ráj lyžařů i milovníků bílé stopy

Zima se blíží a Železnorudsko se připravuje na zimní sezónu. Tato oblast je známá širokou nabídkou lyžařských areálů, ale nabízí i dostatek možností pro milovníky běžeckého lyžování. Ti zde najdou bezmála 80 km běžeckých stop, které jsou upravovány jak pro klasiku, tak pro bruslení, takže na své si přijdou opravdu všichni.

Železnorudsko nabízí trasy pro začátečníky i pro náročné běžkaře. Pro snazší orientaci je celá oblast rozdělena na Železnorudsko JIH a Železnorudsko SEVER, kde jsou vyznačeny jednotlivé okruhy. Celkem jich je 12 a dají se také vzájemně kombinovat. Jeden z těch náročnějších je tzv. Můstecký okruh, dlouhý 19,1 km s převýšením 367 m.

Přiblížíme vám jednu z nejméně náročných běžeckých tras, vhodnou i pro začátečníky nebo rodiny s dětmi: nástupní místo je na Gerlově Huti, kam se dopravíme skibusem nebo zde zaparkujeme na placeném parkovišti. Odtud pokračujeme po pravidelně udržované stopě pro klasiku i bruslení téměř po rovině na místo zvané Nad Pošťákem, pak následuje sice menší stoupání k bodu zvanému Pod Sklářským vrchem, čímž se dostáváme na Šumavskou magistrálu, ale toto stoupání nám vynahradí asi kilometrová rovinka a příjemný nijak náročný sjezd zpět na Gerlovu Huť. Celý okruh měří pouze 6,9 km, má převýšení 115 m a zvládne ho opravdu každý.

REKLAMA

Informace o běžeckých trasách najdou návštěvníci pravidelně aktualizované na internetu na www.bilastopa.cz a na www.bilestopy.cz nebo si můžou v Informačním a turistickém centru v Železné Rudě vyzvednout podrobně zpracovaný leták o běžeckém lyžování s doporučením tras nebo ho najdou na www.zeleznaruda.cz/itcruda/prospekty.asp.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA