REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Zažít pivovar jinak. Přijďte v sobotu do Starobrna

Pivovar Starobrno připravil pro návštěvníky sérii letních akcí. Zatímco dříve byli léta zvyklí chodit na tradiční Den Starobrna začátkem září, letos se mohou do pivovaru vydat hned třikrát. A zcela zdarma, vstupné se neplatí. Starobrno tak pokračuje v trendu otevírání svých prostor veřejnosti – a představuje pivovar zase trochu jinak.

A první akce už je za dveřmi. Uskuteční se v sobotu 3. června na dolním nádvoří od 14:00 do 22:00 hodin. Vstup bude z ulice Hlinky. Návštěvníci si v průběhu odpoledne užijí vystoupení dvou kapel. Jako první zahraje Indie-rocková hudební skupina Deaf Heart, kterou tvoří bývalí i současní členové kapel například Ewy Farne, Lenny a dalších. Skupina získala 2. místo v kategorii Objev roku v Cenách Evropy 2 a byla nominována na cenu Anděl. Další zajímavou kapelou jsou Ukulele Troublemakers. Její muzikanti se snaží dokázat, že na ukulele je možné zahrát prakticky všechno.  Odpolední a večerní program doplní speciální LIVE podcasty Mrzení a Stárnoucí mileniálové. Půjde o stand up show a interakci mezi účinkujícími a částečně i publikem.

Organizátor akce, pivovar Starobrno, ovšem nechce sázet jen na kulturní program. Užít si pivovar jinak znamená navodit příjemnou sousedskou atmosféru  s pivem a vším, co s ním souvisí. Chybět tak nebude populární pivní škola, kde se lidé podívají na různé způsoby čepování piva a pod dohledem pivovarníků si na závěr svůj vlastní „škopek“ načepují. Připraveny dále budou i pivní kvízy s cenami pro ty, kteří si s nimi nejlépe poradí.

REKLAMA

Nedílnou součástí všech starobrněnských akcí jsou exkurze do výrobních prostor pivovaru. Lidé se na místě dozvědí vše o výrobě piva i používané technologii. Uvidí tak, jak dlouhá cesta vede od vstupních surovin po orosený půllitr na stole. Součástí výkladu je i přiblížení historie pivovarnictví na starém Brně i samotného pivovaru, který vloni oslavil kulaté narozeniny – 150 let. Ani za exkurze se tento den nevybírá vstupné.

Další pivní slavnost pivovar plánuje na 15. července rovněž od 14:00 do 22:00 hodin na stejném místě. A do třetice: nejnabitější program se plánuje na 9. září, tentokrát na horní nádvoří pivovaru. Vstup proto nebude z ulice Hlinky, ale horní branou pivovaru.

Přijďte si užít tři soboty v pivovaru, srdečně vás všechny zveme!

Pivovar Starobrno na Starém Brně vloni oslavil velké výročí: 150 let od svého vzniku. Dnes jde o moderní pivovar, který zachovává tradiční výrobní postupy a používá ty nejlepší moravské a české suroviny. Portfolio starobrněnských piv zahrnuje světlé výčepní pivo Staré Brno, nejpopulárnější jedenáctku Medium a ležák Bitr. Ten vznikl v roce 2020 na přání pivařů a stal se vůbec nejvíc hořkým pivem v historii Starobrna. Neodmyslitelnou velikonoční tradicí se stalo Zelené pivo, čepované na Zelený čtvrtek. Značce Starobrno se pravidelně daří umisťovat na předních příčkách v degustačních soutěžích. V roce 2017 získal světlý ležák Starobrno Drak druhé místo v soutěži Zlatý soudek Pivex. Na Pivu České republiky se umístil světlý ležák Starobrno Medium na třetím místě. Starobrno Drak i Starobrno Medium uspěly i v soutěži České pivo – obě piva získala ve svých kategoriích druhé místo. V roce 2018 zatím starobrněnská piva získala dvě druhá místa na Zlaté pivní pečeti. Starobrno Medium se dále umístilo jako třetí v soutěži Zlatý soudek Pivex. Stejné umístění Medium získalo na Pivexu o rok později. Naposledy Starobrno Medium zabodovalo v roce 2022 na Zlaté pivní pečeti a Českém pivu, kdy v obou soutěžích získalo první místa v kategorii světlých ležáků. BITR pak v témže roce uspěl na Pivexu s třetím místem. Letos si Bitr úspěch s třetím místě na Pivexu zopakoval.

https://www.starobrno.cz/akce-a-zabava/zazij-pivovar-jinak

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA