REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.12. a svátek má Květoslava
V okolí

Zámek v Trpístech se po třech letech a na jediný den zpřístupňuje veřejnosti

Již tuto sobotu 16. července bude veřejnosti zpřístupněn barokní zámek v Trpístech. Po tříleté odmlce se událost opět propojuje s každoroční Svatomarkétskou poutí, která se v obci během nadcházejícího víkendu koná. Za dobu své historie nebyl zámek pravidelně zpřístupňován a kvůli epidemií vynucené přestávce letos otevírá své brány po několika letech, a to pouze na jediné odpoledne. Nenechte si tuto unikátní událost ujít.

Pro návštěvníky je připraven velký prohlídkový okruh v kompletně zrestaurovaných zámeckých pokojích
a sálech. Letošní akce chce přiblížit každodennost zámeckého života. Neobvyklou atrakcí bude proto jednorázově vystavené původní zařízení zámku a předměty osobní potřeby zapůjčené rodinou von Kubinczky – předválečnými majiteli zámku. K vidění budou vzácné stříbrné nástolce prezentované na slavnostně prostřeném stole zámecké jídelny spolu s původním nádobím z 19. století nebo úplná osobní toaletní souprava mladé šlechtičny.

Otevřen bude také anglický park s vzácnými dřevinami. Prohlídky zámku budou probíhat po skupinách průběžně od 10:00 h až do 16:00 h. Vstupné činí 200 Kč, přičemž děti do 12 let mají vstup zdarma.

REKLAMA

Zdroj info: Alex Thaimer

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA