Zámek Loučeň je pro vás otevřen celoročně

Kromě běžných dnů s kostýmovanými prohlídkami chystá zámek pro návštěvníky i různé speciality, jako je Příběh vánočního stromečku, Velikonoce u Thurn Taxisů, Květ(n)omluva a nyní Příběh lásky.

Reklama

V únoru můžete na Zámku Loučeň zažít příběh velké, naplněné a bouřlivé lásky knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis. Princ a princezna se vzali z lásky, a to vůbec nebylo v jejich kruzích běžné, 19.dubna 1875 v Benátkách. Kdy jindy vyprávět příběh lásky, když ne v únoru? A jak jinak než vyprávěním skutečné velké a naplněné lásky? Kněžna Marie a kníže Alexandr prožili na Loučeni 59 let společného života.

Prohlídka zámku a „Příběh lásky“ Vás seznámí také se symboly lásky, s láskou k rodné zemi a ke kořenům ze kterých jsme vyšli, s láskou k potřebným, s láskou k hudbě a umění. Neopomene ani lásku mateřskou a prarodičovskou. Princ Erich si pro vás připraví některé  zvláštní  projevy lásky v exotických zemích a kulturách a také vývoj vnímání lásky v dějinách lidstva.

Zámek Loučeň s “Příběhem lásky” můžete navštívit každý den od 11.2. do 12.3. Ve všední dny od 12:00 a 16:00 hod, o víkendech od 11:00 do 16:00 hod. Doporučujeme rezervaci předem.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama