Za zábavou a poznáním do Zoo Dvorec

Dělá cibetka africká cibetkovou kávu? Je hroch dobrý plavec? Je šimpanz učenlivý opravdu učenlivý? Odpovědi na tyto i jiné otázka vám zodpovíme v Zoo Dvorec ideální pro školní výlet.

Reklama

Dovolte nám, abychom vám Zoo Dvorec trochu přiblížili.

Jedná se o soukromou licencovanou zoo nalézající se v Jihočeském kraji, přibližně 20 km od Českých Budějovic. I když se řadí rozlohou mezi menší zoo a založena byla teprve v roce 2007, určitě má co nabídnout.

Prohlédnout si můžete ve světě unikátní kolekci kober rodu Naja. Jedovatí hadi se nachází v pavilonu Venomous. Svou majestátností Vás ohromí velké kočkovité šelmy. Lvy chováme ve dvou poddruzích. Přiblížit Vám můžeme například unikátní odchov paterčat lvů jihoafrických bílých. Určitě si také rádi prohlédnete jejich sousedy – tygry indické v bílé formě. Za zmínku stojí i další šelmy jako například vzácné ženetky levhartí, psi hyenoví nebo například cibetka africká. I mezi primáty si najdete své oblíbence. Můžete pozorovat chování šimpanze učenlivého, ucelování vztahů ve skupině paviánů babuin nebo dovádění lemurů kata. Váš zájem jistě upoutá i hroch obojživelný a jeho jedinečný vztah k člověku. A mnohá další zvířata na vás čekají v Zoo Dvorec.

Občerstvit se můžete v hospůdce U krokodýla. K zakoupení jsou i různé suvenýry, upomínkové či sběratelské předměty. V zadní části zoo se nachází dětské hřiště a sezónní stánek se suvenýry.

Co nabízíme pro školy?

SAMOSTATNÁ PROHLÍDKA

75,-Kč/ žákPro skupinu do 99 žáků
70,- Kč/ žákPro skupinu nad 100 žáků

SAMOSTATNÁ PROHLÍDKA A PRACOVNÍ LISTY

Pracovních listů je více kategorií podle náročnosti. Výběr závisí na Vás.

80,-Kč/ žákPro skupinu do 99 žáků
75,- Kč/ žákPro skupinu nad 100 žáků

PROHLÍDKA S PRŮVODCEM A KRMENÍM ZVÍŘAT

Délka prohlídky je 60 minut. Průvodce prochází se skupinou zoo a podává jim základní informace a zajímavosti o zvířatech. Prohlídka může být obecná nebo se zaměřením. Zvířata, která budou krmena, vybírá průvodce s ohledem na věk žáků.

75,-Kč/ žákPro skupinu do 30 žáků

*Tento ceník platí po dobu školního roku (od září do června) a pro skupiny od 10 žáků.  

Pedagogický dozor pro žáky mateřských a základních škol má vstup zdarma, ale omezen (10 žáků=1 pedagogický dozor zdarma).

Prohlídka musí být domluvena dopředu. Počet průvodců je omezený, může se proto stát, že ve vaše zvolené datum nebude možné prohlídku uskutečnit. V případě, že byste chtěli prohlídku upravit, tak nás předem kontaktujte.

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv možnost navštívit Zoo Dvorec, vždy se na vás budeme velice těšit.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama