Za odpočinkem i zábavou do lázní Velichovky!

Těšíte se na to, až hned, jakmile to bude možné vyrazíte do lázní? Pokud se nechcete prodírat davy na kolonádě v Karlových Varech či v Mariánských Lázních, zkuste vyrazit do Velichovek. Vzít s sebou můžete celou rodinu!

Reklama

Velichovky leží v Královehradeckém kraji nedaleko Jaroměře Obec je proslulá zejména díky slatinným lázním, které zde mají více než sto dvacetiletou tradici. Hlavní lázeňská budova Masarykův dům nese jméno po prvním českém prezidentovi, který lázně dokonce v roce 1926 sám navštívil. Pohodový pobyt v lázních Velichovky ale rozhodně není pouze pro elitu. Pohodově si lázeňský pobyt ve Velichovkách užijí i běžní smrtelníci.
Nejčastěji lázně Velichovky navštěvují pacienti, kteří se potýkají s poruchami pohybového aparátu, onkologičtí pacienti či lidé zotavující se po operacích. Častými hosty jsou i návštěvníci, kteří touží po odpočinku a chtějí lázeňskou péči využít za účelem prevence.

Lázně se řadí k menším lázeňským střediskům a užijete si tu jak lázeňský pobyt ve dvou i rodinný pobyt.
Celý areál v čele v Masarykovým domem prošel v posledních letech nákladnou rekonstrukcí a od roku 2015 hostí návštěvníky v novém kabátku. Hlavním léčebným zdrojem v lázních Velichovky je unikátní křídová slatinná zemina s vysokým obsahem uhličitanu vápenatého a železa. Vyzkoušet ji můžete třeba při zábalech či koupelích.
Kromě léčebných procedur nabízí lázně Velichovky i celou řadu wellness procedur. Za vyzkoušení rozhodně stojí pivní či vinná lázeň, která potěší všechny vaše smysly.

Nedaleko lázní Velichovky se nachází celá řada turistických cílů, které lze ve volném čase navštívit. I s dětmi můžete vyrazit na procházku malebným Babiččiným údolím a nebo do Safari Zoo ve Dvoře Králové nad Labem.
Zajímavou památkou je i vojenská pevnost Josefov nebo rekonstruovaný hospital Kuks.
Pobyt v lázních Velichovky snadno rezervujete na portálu Spa.cz, který je největším českým portálem pro lázeňské pobyty.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama