Za novou turistickou sezonou do Litoměřic

Reklama

V létě starobylé centrum města láká k procházkám a rozjímání. Úzké uličky ve stínu gotických, renesančních a barokních památek nutí návštěvníka zapomenout na všední starosti. To jsou Litoměřice – město historie a kultury.

 

Malebná poloha na soutoku řek Labe a Ohře, architektonické skvosty, výborné víno, výstaviště Zahrada Čech, mnoho kulturních akcí – to jsou jen některé z důvodů, proč zamířit právě sem. FV nové turistické sezoně se chystá řada novinek, které nabídku ještě rozšíří. První z nich je Litoměřické kulturní léto – viz www.litomerice.cz. To přinese koncerty, festivaly a divadelní představení. Další novinkou je výstava věnovaná komikovi Felixi Holzmannovi, která bude zahájena 4. května 2015 od 17 hodin na nádvoří Hradu Litoměřice. Expozice bude umístěna v přízemí administrativní budovy hradu od 5.5. do 31.10. 2015. Návštěvníci budou moci zhlédnout fotografie z komikova rodinného archivu a autentické předměty z vystoupení. Holzmann, nezapomenutelný ztvárněním postavy natvrdlého chlapíka – prožil právě v Litoměřicích značnou část svého života.


Pro ty, kdo si rádi plánují program sami, přichází Centrum cestovního ruchu Litoměřice s novým letákem tematických prohlídkových tras. S jeho pomocí si lze udělat procházku a prohlédnout si místní sochy, barokní památky a místa, která souvisí s Karlem Hynkem Máchou. Stejně jako v loňském roce, i letos lze zakoupit balíček 3+1 z Litoměřic a výhodně tak navštívit místní atraktivity.


www.litomerice-info.cz

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“,serif;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama