REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Za čerty i jarmarky do Úštěku

Vydejte se na rodinný výlet do malebného města Úštěk v severních Čechách. Navštívit můžete mimo jiné ojedinělé muzeum čertů s pekelnými sklepy nebo tematické jarmarky, které vás přenesou do dobové atmosféry historického městečka.

Muzeum a Pekelné sklepy naleznete v Pikartské věži, kde se prý čerti vyskytovali již odedávna. Ovšem čertů v Úštěku se bát nemusíte, gotické podzemní chodby pod měšťanskými domy a bývalým hradem, totiž obývají srdeční a spravedliví pekelníci. Muzeum vás i vaše děti uchvátí například postavami čertů a čertic nebo váhou na zlobivé duše. 

V expozici si také můžete prohlédnout tematické dřevěné sochy a výtvarná díla nebo opravdovou raritu, pohyblivý Peklém.

REKLAMA

Pokud si budete chtít užít opravdu pohádkový Úštěk, nesmíte vynechat úštěcké jarmarky, které přináší do městečka nezapomenutelnou atmosféru. Sobotní jarmarky se konají několikrát do roka. Projít se tak můžete v tyto dny po malebném náměstí, které je plné řemeslných stánků a dobové atmosféry s doprovodným programem. Zavítat můžete na úštěcký masopust s příletem prasete z obecního úřadu a v červenci dobývají piráti nedaleké jezero Chmelař.

Když už se rozhodnete přijet do Úštěku, nezapomeňte navštívit i další zajímavá místa, které toto městečko nabízí. Zavítat můžete na nedalekou zříceninu hradu Helfenburk, který je opředený legendami o loupeživých opicích, které se tu za dávných dob usadili. V horkých letních dnech se zase můžete osvěžit v jezeru Chmelař, který se nachází vedle Úštěku a nabízí řadu letních aktivit. Kromě koupání a slunění na písečné pláži můžete vyzkoušet projížďku po jezeru na šlapadle, plážový volejbal a pro děti je tu připraveno dětské hřiště.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA