REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Výstava tropických motýlů v Botanické zahradě Praha až do 21.5.2023

Výstava tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana je parádní podívanou a nevšedním zážitkem pro celou rodinu. Přijďte obdivovat krásu motýlích křídel a nechte se obletovat. Během výstavy budete svědky kouzelné a tajuplné proměny z kukly v dospělého motýla.

Budete moci vidět rozdíly a zajímavosti z jednotlivých vývojových fází. Přeměna vajíčko – housenka – kukla – motýl je u každého druhu jiná. V některých případech je housenka nebo kukla krásnější než samotný motýl.

Součástí výstavy bude také vývojový model motýla, díky němuž budete moci jasně vidět velikostní rozdíly – od miniaturních vajíček přes obrovské housenky až po motýla s obrovským rozpětím křídel.

REKLAMA

Výstava se koná ve skleníku Fata Morgana v pražské Troji v období od 7. dubna do 21. května 2023. Otevírací doba skleníku je od úterý do neděle 9.00 – 19.00, ale otevřeno bude také během svátečních pondělků 1.5. a 8.5.

DOPORUČUJEME NÁVŠTĚVU PLÁNOVAT BĚHEM CELÉ OTEVÍRACÍ DOBY BĚHEM VŠEDNÍCH DNÍ MIMO PONDĚLKY. Z DŮVODU VYSOKÉHO ZÁJMU O VÝSTAVY BĚHEM VÍKENDŮ A OMEZENÉ KAPACITY SKLENÍKU FATA MORGANA POČÍTEJTE S MOŽNÝM ČEKÁNÍM NA VSTUP DO SKLENÍKU.

Pro návštěvníky je připraven také doprovodný program, tematické dárkové předměty i občerstvení, vše samozřejmě v duchu Asie, která je celoročním tématem botanické zahrady.

E-vstupenku zakoupíte se slevou 15 %!

Víc informací o výstavě a vstupenkách na https://www.botanicka.cz/clanky/akce/motyli-kouzlo-promeny-vystava-motylu-ve-skleniku-fata-morgana

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA