Výstava Salon filmových klapek – Retrospektiva

Umělecky ztvárněné filmové klapky jsou jedním ze symbolů spojených se Zlín Film Festivalem. Jaké klapky za předchozích 24 ročníků Salonu filmových klapek namalovali Adolf Born, Jaroslav Němeček, Kateřina Miler, Kristián Kodet, Iva Hüttnerová a desítky dalších známých výtvarníků? Retrospektivní výstavu představuje luhačovická Galerie Elektra od 2. do 28. února 2022.

Reklama

2749 jedinečných klapek vzniklo za dobu existence Salonu filmových klapek – projektu, který propojuje výtvarné umění s filmovým. Originálně ztvárněné filmové klapky, které připraví vybraní výtvarníci, jsou v průběhu Zlín Film Festivalu vydraženy a z výtěžku aukce jsou podpořeni mladí filmaři a studenti filmových škol. Za dobu existence projektu nadační fond podpořil částkou 32 milionů korun více než 370 filmů a audiovizuálních projektů začínajících filmařů, kterou následně slaví úspěchy na domácích i mezinárodních filmových přehlídkách.

V Galerii Elektra v Luhačovicích mohou návštěvníci na velkoplošných plakátech zhlédnout přehled všech doposud vytvořených klapek za jednotlivé ročníky, od roku 1998 do roku 2021. A k tomu i ukázku deseti filmových klapek z minulých letech, které na výstavu zapůjčil Nadační fond FILMTALENT Zlín. K vidění bude například poslední klapka výtvarníka Adolfa Borna, klapka Ludmily Zemanové, dcery Karla Zemana, Ivy Hüttnerové, Kateřiny Miler, zlínského výtvarníka Ladislava Pálky a několika dalších.

Součástí výstavy bude také výtvarná soutěž o nejoriginálnější papírovou klapku, do které se mohou zapojit děti a mládež. Zájemci si je mohou odnést domů, dle své fantazie dotvořit a následně odevzdat v infocentru.

Výstava „Salon filmových klapek – Retrospektiva“ je otevřena v Galerii Elektra od 2. do 28. února, ve všední dny od 9 do 17 hodin, v sobotu a v neděli 9-12 a 12:30-17 hodin. Vstup je zdarma.

Salon filmových klapek letos pokračuje 25. ročníkem, v rámci kterého se originální filmové klapky vydají na putovní výstavu pod názvem „Klapka Tour“. Ta startuje 9. března v Praze, odtud do Mladé Boleslavi, Liberce-Vratislavi, Olomouc a Brna. Poté již zamíří do Zlína, kde se následně uskuteční i jejich tradiční dražba.

Více na www.salonfilmovychklapek.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama