REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata
V okolí

Vyrazte do Českého středohoří po “CESTĚ CHUTÍ, VŮNÍ A ŘEMESEL”

Místní dobroty, nápoje a ručně vyráběné věci, to vše na vás čeká.

Začněte s objevováním v Litoměřicích

Během toulání malebnými zákoutími a uličkami města se zastavte na kávu v Pražírně kávy ZOBAN. Chutná skvěle, navíc připravená od zkušených baristek a ještě v kombinaci s ručně dělanými čokoládovými lanýži z ČOKO LABORATOŘE.  Naopak vyznavači slaných pochoutek se musí odměnit výtečnými pršuty a klobáskami z první české pršutérie CHOVANEČEK. Tekuté zlato nesoucí regionální značku na pivo VIKÁŘ, DĚKAN A ŠTĚPÁN vám pak natočí v Biskupském pivovaru U sv. Štěpána.

Ve městě nevynechte návštěvu Dílny ručního papíru s interaktivní expozicí o jeho vzniku „Příběh papíru“. Je to pohlazení po duši. Během prohlídek (vždy v úterý a čtvrtek) nebo i na vlastní objednávku, si svůj papírový arch i vyrobíte.

REKLAMA

Vláčkem nebo letní výletní lodí si pak zajeďte do nedalekých Velkých Žernosek. V rodinném vinařství Mikulenkovi vám krom posezení nabídnou i domácí likérové víno TERGUS. Skvěle chutná s něčím sladkým.

TIP!

Místní výrobce můžete navštívit i během toulek středohorskou přírodou. Cestou na Sedlo se určitě zastavte v Levíně a nakoukněte do keramického ateliéru UMĚ. Kouzlí tu s hlínou paní Šumová. 

Nedaleko rozhledny Lucemburkův kopec, v Tašově,tu pod rukama paní Lucie vznikají neuvěřitelné kousky v ATELIÉRU SKLA. Navíc výborně vaří v místní hospůdce!

Voňavé mýdlo si odnesete cestou z vyhlídky Mlynářův Kámen. V Moravanech najdete MYDLÁRNU BOHEMIKUS, kde vám o víkendu udělají i skvělou kávu a palačinku.

A na závěr na Házmburk. Během července v Klapém můžete po výletě relaxovat v LEVANDULOVÉ ZAHRADĚ ANETTE, kde vše voní a kvete.  

Více na www.stredohori.cz/rz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA