Výlety Prahou s Klubem českých turistů. 52 výletů od 7 do 15 km

Jste milovníci pěších výletů, a chcete se po práci jen tak projít nebo zkrátka rádi poznáváte nová místa? Právě pro Vás je určen cyklus pravidelných vycházek pro pražských parcích, zahradách a památkách s Klubem českých turistů. Každý ročník začíná vždy v dubnu a končí v březnu na akci Za jarním sluníčkem a skládá se z 52 výletů, které jsou dlouhé od 7 do 15 km. Výlety jsou určeny pro širokou veřejnost a jsou vhodné jak pro děti, tak pro dospělé a aktivní seniory.

O projektu Prahou turistickou

Reklama

Celoroční projekt je rozdělen do tří částí: Procházky jarní Prahou, Procházky podzimní Prahou a Procházky zimní Prahou.

Jarní procházky se konají od dubna do června každé úterý a čtvrtek a délka tras se pohybuje od 7 do 15 km. Na podzimní procházky se můžete vydat od srpna do října každý čtvrtek, délka tras je obvykle od 7 do 10 km. Zimní část projektu se koná od listopadu do března každou sobotu (příp. neděli) a jsou zakončeny březnovým zahájením jarním sezóny na akci Za jarním sluníčkem.

Na pochodech Prahou turistickou platí jednotné startovné: děti do 15 let – 5 Kč; člen KČT – 15 Kč (po předložení platného průkazu KČT na startu); zákazník Pražské plynárenské, a.s. – 15 Kč (po předložení Zákaznické karty na startu – 1 karta = 2 osoby, každá platí), ostatní 30 Kč (pro trasy zařazené v cyklu PT).

Na akce není třeba se předem přihlašovat. Pokud máte zájem zúčastnit se vycházky, stačí si zde vybrat akci a v uvedeném časovém rozsahu přijít na start. Start je označen nápisem a logem KČT. Zde po zaplacení startovného dostanete podrobný popis trasy.

Akce není hromadná, každý účastník trasu prochází individuálně, s přáteli či rodinou dle popisu trasy. Popis je připravován zkušenými turisty, i když lokalitu výletu neznáte, dojdete bez bloudění do cíle.

V cíli pochodu obdržíte razítko do Průkazu pochodníka a do průkazu „Razítko měsíce“. Oba průkazy obdržíte v cíli výletu.

Zdroj a více info: ©prahouturistickou.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama