Výletní lodní doprava na jihu Čech

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici  v turistické destinaci Českobudějovicko Hlubocko, konkrétně v  Týně nad Vltavou a v Hluboké nad Vltavou. Od 1. 6. 2022 každou středu, sobotu a neděli vyplouváme za krásami řeky Vltavy, ale i za zajímavými turistickými cíli.

Reklama

Poznejte přírodní krásy, památky a další turistické cíle na jihu Čech jinak. Ať už jste na víkendovém rodinném výletě anebo na dovolené, máte možnost jedinečného zážitku. Můžete si vychutnat romantickou plavbu v dopoledním klidu, či naopak při západu slunce, ale také za poznáním historie, to vše nabízí naše výletní plavby.

Další jedinečným zažitkem je samotná plavba naší historickou lodí Pálava, jedná se o loď vyrobenou v roce 1953 s lodním pohodem Yastram z roku 1935 pocházející ze samotného Hamburku. Naše výletní vyhlídkové lodě plují na Vltavotýnsku již od roku 2009. Plavby jsou vhodné pro jednotlivce i skupiny, rodiny s dětmi, pěší i cyklisty. Vyplujte s námi a načerpejte klid, pohodu a dobrou náladu, stačí si jen vybrat.

Foto: Jihočeská plavební
  • Týn nad Vltavou – soutok Vltavy a Lužnice – k přehradě Kořensko a zpět  55 minProhlédněte si město Týn nad Vltavou z jiného úhlu, a to nejen místní architekturu, malebné nábřeží, ale i rozhlednu Semenec čnějící nad vodu z vrcholu skalního masivu. Poté se dostáváme do oblasti soutoku Vltavy a Lužnice, místa kde se nacházely osady a po vybudování přehrady Kořensko zmizely pod hladinou. Jediným pozůstatkem je kaplička, známá z Troškovo komedie „Kameňák“. Dále se nám naskytne pohled na krásu a mohutnost skal vyčnívající z bujných lesů, mezi nimiž lze spatřit i vyhlídku na naučné stezce „Za Neznašovským kohoutem“. Plavbu zakončíme pohledem na přehradu Kořensko, která spojuje Vltavotýnsko s Orlickou přehradou.
  • Týn nad Vltavou s proplutím plavební komorou a zpět do Týna  100 – 120 min – Proplavení plavební komorou je nevšedním zážitkem pro malé i velké. Dle hydrologických podmínek proplouváme plavební komorou Kořensko s krátkou plavbou po VD Orlík nebo proplujeme plavební komorou jez Hněvkovice, za níž se dostaneme pod přehradou Hněvkovice, odkud se naskytne impozantní pohled na druhou nejhlubší komoru v ČR a hráz přehrady.
  • Týn nad Vltavou – Purkarec – Hluboká na Vltavou – Hamry: Od 4.6.2021 každý pátek až neděli vyplouváme za krásami řeky Vltavy, ale i za zajímavými turistickými cíli. Stavíme ve vorařské obci Purkarec, kde můžete navštívit muzeum Síň voroplavby nabízející historii plavení dřeva, ale i historii obce. Dalším zajímavým místem je jistě nedaleký Karlův hrádek či ferrata Hluboká v Karvanických skalách. To vše umocněné plavbou přes soutěsku Vltavy plný skal, skalních výchozů, nedotčené přírody a klidu. Tato plavba není jen o přírodních krásách Vltavy, ale i o nevšedním zážitku, a to proplavením dvěmi plavebními komorami, z čehož jedna z nich je druhou nejhlubší v ČR. Poslední zastávkou je Hluboká nad Vltavou – Hamry, odkud se můžete vydat za nepřeberným množstvím zážitků a odkud se naše lodě otáčí nazpět do Týna nad Vltavou. Jedná se o celodenní plavbu s nevšedním zážitkem.
  • Lodí do Zoo Hluboká: Jak nejvíce potěšit a zpestřit dětem den? Přece výletem do ZOO a ještě k tomu lodí. Lodní vyhlídkový přívoz na Munickém rybníce v Hluboké nad Vltavou vyplouvá pravidelných intervalech z města Hluboká a dopraví Vás přímo k Zoo a lovecký zámek Ohrada.  Délka plavby 15 min.

Kontakt a bližší informace včetně jízdních řádů naleznete na našich webových stránkách www.vyhlidkoveplavbyvltava.cz  nebo www.jihoceskaplavebni.cz

Jihočeská Plavební společnost s.r.o., IČO: 05656702 Rezervace a informace na tel.: + 420 777 834 710/716

Tento projekt je financován z dotačního programu Jihočeského kraje.

Komora, jez Hněvkovice. Foto: Jihočeská plavebníReklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama