REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora
V okolí

Výlet parním vlakem na Křivoklát na KŘIVOŘEZÁNÍ a do železničního muzea v Lužné

31. 7. 2008

V sobotu 9.srpna vyjede z Prahy Braníka v 9.24 hod tradiční parní vlak s rychlíkovou lokomotivou ALBATROS (řada 498.022) z roku 1947 na akci Křivořezání na hradě Křivoklát. Příjezd na Křivoklát je plánován v 11.26 hod. Parní vlak bude z Křivoklátu pokračovat přes Rakovník do železničního muzea v Lužné u Rakovníka kam přijede ve 12.30 hod.

Na hradě Křivoklát je připravena výstava z prací řezbářů 13. ročníku řezbářského festivalu. Návštěvníci si mohou prohlédnout Křivoklátskou katovnu, výstavu přízraky Křivoklátska a vyzkoušet si střelbu z kuší. Na dolním nádvoří bude možno navštívit galerii Nakřivo, čajovnu, svíčkařství a kovárnu. Občerstvit se je možno v hradním šenku, nebo cestou v bufetovém voze parního vlaku.
V železničním muzeu Lužná u Rakovníka je možno zhlédnou expozici o historii železnice v Čechách, rozsáhlou sbírku lokomotiv a železničních vozidel, modelové kolejiště a je zde provozní průmyslová úzkorozchodná železnice.

Předprodej jízdenek a místenek (pro úsek Praha – Křivoklát) probíhá denně v železniční stanici Praha Braník od 7 do 18 hodin. Jízdenky bez místenek a jízdenky pro úsek Křivoklát – Lužná u Rakovníka je možno zakoupit přímo ve vlaku u průvodčích.

REKLAMA

V roce 2008 se parní expres vydá na Křivoklát ještě v dalších termínech a to 11. a 12.10. na Křivoklání a 6.12. na Advent na Křivoklátě. Podrobnější informace o jízdě parního vlaku Vám poskytnou zaměstnanci železniční stanice Praha Braník na telefonech 972 228 853 a 972 228 850, nebo na e-mailové adrese [email protected] a internetové stránky www.parnijizdy.ic.cz . Informace o programu na hradě Křivoklát jsou zveřejněny na www.krivoklat.cz tel.: 313 558 440.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA