Výlet do Roudnice nad Labem vás nezklame!

Vydejte se do malebné Roudnice nad Labem a uvidíte, že budete mile překvapeni.  Čeká na vás dokonalá kombinace historie, kultury a přírody.

Dominantou metropole Podřipska je roudnický lobkowiczký zámek

V letošním roce je kromě prohlídkového okruhu hradu a zámku zpřístupněna nová trasa, která vás zavede do zámeckých sklepů, kde se vyrábí v místním vinařství skvělá vína již více než 300 let!  Produkce tak navazuje na tradici pražských biskupů. Ojedinělou prohlídku zámeckých sklepů můžete zakončit degustací 5 vzorků lobkowiczkých vín přímo u přilehlého Vinného pavilonu.

Chcete-li se rozhlédnout po krajině, pak navštivte věž Hlásku

Za dobrého počasí si užijete krásný pohled nejen na město, ale především na České středohoří. Když bude pršet, ukrývá horní patro Hlásky nedávno instalovanou expozici „Hláska ve staletích“. Rekonstrukcí prošla také Kratochvílova rozhledna, z níž máte město a okolí jako na dlani.
Vstupenky na zámecké okruhy i věž Hláska zakoupíte v Informačním a dopravním centru Podřipska a nebo online na www.vyletnarip.cz.
Otevřen pro veřejnost je i klášter augustiniánů kanovníků s kostelem Narození Panny Marie. Pravidelné prohlídky jsou aktuálně doplněny druhou částí výstavy Tomáše Polcara.

Najděte si čas i na výstavu

Podřipské muzeum láká na výstavy Antické vázy a terakoty, Alfons Mucha – návrhy platidel a výstavu věnovanou významné podřipské osobnosti Václavu Kratochvílovi. V Galerii moderního umění vystavuje Tomáš Polcar na téma Tvar je prázdnota a prázdnota je tvar a Monika Žáková – Ozvěny fragility. Volně přístupnou je pak pro vás venkovní instalace Mariany Alasseur s názvem Zelená krajina.

Turistika a cyklistika nejen na Říp

Pro výstup na horu Říp si vyberte ze dvou tras. Modrá značka vás povede přes Kratochvílovu rozhlednu, červená pak přes Hostěraz, před kterým je též krásný výhled ze zdejší náhorní plošiny.
Další výhledy na vás čekají přímo od Chaty Říp na vrcholku (kde je navíc občerstvení),  z roudnické farnosti s prohlídkami rotundy sv. Vojtěcha a sv. Jiří nebo z Roudnické, Mělnické a Pražské vyhlídky.
Pokud zamíříte do Roudnice nad Labem na kole, určitě začněte své putování ve zdejším Informačním a dopravním centru Podřipska, které sídlí ve spodní části Karlova náměstí. Kromě kompletních služeb pro cyklisty, jako je úschovna zavazadel, myčka na kola, sprchy a toalety, drobný servis kol, zde dostanete spoustu užitečných rad a informací.
Více informací na www.vyletnarip.cz, e-mailu: infocentrum@vyletnarip.cz nebo telefonu 412 871 501-502.
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama