REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Vychytávky, jak se vejít do auta i s koly

20. 7. 2020

Po Česku jsou stovky nádherných cyklostezek. Byla by škoda je na dovolené neprozkoumat jen proto, že se vám do auta nevešla kola. Ideálním řešením je proto kombinace nosiče kol na tažné zařízení a střešního boxu.

Pořiďte nosiče kol na tažné zařízení

V zásadě máte 3 možnosti, jak převážet kola: uvnitř, na střeše nebo vzadu na autě. Pokud vyrážíte na více dní nebo ve více lidech, varianta s koly uvnitř odpadá, protože byste se zkrátka nevešli. Střešní nosiče jsou o něco levnější řešení, ale zvyšují spotřebu vozu, obtížně se s nimi manipuluje a zhoršují jízdní vlastnosti vozu. Nejpraktičtější variantou jsou proto nosiče kol na tažné zařízení.

REKLAMA

Chybí vám místo v kufru? Sáhněte po střešním boxu

Při rovnání zavazadel do kufru platí pravidlo, že nejtěžší náklad patří dospod – vůz se bude snadněji ovládat. Pokud už nezbývá místo, zavazadla nepokládejte na sedadla ani plato od kufru, při prudkém brždění může náklad putovat a zranit cestující. Přebytečné tašky a věci raději umístěte na zem.

Nejlepším řešením je však pořízení střešního boxu, kdy získáte další litry zavazadlového prostoru a nemusíte se stresovat, jak se do auta vejdete.  Střešní box se navíc skvěle doplňuje s nosiči kol na tažné zařízení.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA