Východní Morava – za zdravím pěšky či na kole

Pryskyřicí vonící lesy, pravidelné řádky vinohradů, louky jemně zvlněné vlahým vánkem, horské bystřiny skákající v kamenitém řečišti, přívětivé stezky lákající k výletům. To je Východní Morava, krajina doslova protkaná turistickými trasami, do níž zveme všechny milovníky aktivního pohybu. Můžete putovat pěšky, jet na kole či na koni a zažívat uspokojení z pohybu, který upevňuje a navrací zdraví.

Chodit pěšky, jak opakovaně potvrzují odborné studie, je zdravé. Na Východní Moravě také zábavné a inspirující. Turistické trasy vedou místy, která vyprávějí příběhy a skutky z historie dávné či docela nedávné. Na krajinu se můžete dívat z téměř třiceti rozhleden rozesetých po celém regionu, nebo si užívat jedinečné výhledy na krásných hřebenových túrách, o kterých se vám ještě dlouho bude zdát.

Víte, že Cyklostezka Bečva je královnou mezi cyklostezkami v ČR? Skutečně, zejména díky 160 kilometrům trasy plné pohody a zážitků podél řeky Bečvy a jejích přítoků. Poznejte tok této moravské řeky prakticky od jejích pramenů až k soutoku s řekou Moravou. Zde ovšem zážitky nemusejí končit. Jejich pokračování zajistí cyklostezky vedené v délce 80 km kolem řeky Moravy a turistické vodní cesty – Baťova kanálu. A to není zdaleka všechno! Na tyto dvě páteřní cyklostezky navazuje síť odboček, které směřují k zajímavým místům v okolí. Objevíte památky UNESCO v Kroměříži nebo vyjedete na terénní traily do některého z pohoří, například do Vsetínských Beskyd, Hostýnských vrchů, Chřibů či Bílých Karpat. Co třeba vyrazit po cyklostezce do vyhlášené zlínské ZOO, do mystického Velehradu, do lázní v Luhačovicích nebo ke hradu Buchlovu?

Poznávejte Východní Moravu aktivně! Je to krásné, zábavné, zdravé a bezpečné.

Více informací a 10 programů pro vaše zdraví naleznete zde: www.vychodni-morava.cz/prozdravi

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama