Vlakem zeleně

V Leo Express věří, že koncept ekologicky udržitelné dopravy má smysl. Umožňuje proto svým cestujícím kompenzovat uhlíkovou stopu jejich jízdy. Jezděte černými vlaky zeleně!

Reklama

Vlaky jsou jasnou jedničkou v šetrnosti k životnímu prostředí. Nejzelenější jsou ty elektrické, u kterých se CO2 tvoří výrobou spotřebované elektřiny, při samotném provozu vůbec. 

Podstatou kompenzace uhlíkové stopy je, že neguje – offsetuje – stejné množství emisí skleníkových plynů, které vypustíme do ovzduší. Offset se vytvoří buď podporou zdrojů obnovitelné energie nebo financováním výsadbových aktivit, jako právě v Leo Express.

Při nákupu jízdenky u Leo Express můžete zvolit možnost poskytnout dobrovolný finanční příspěvek jako kompenzaci uhlíkové stopy jízdenky. Částka se odvíjí od spojení, kterým jedete, od počtu kilometrů nebo od cestovní třídy, kterou zvolíte. Z příspěvků pak bude financována výsadba stromů v České republice.

Díky příspěvkům od zákazníků se loni vysadilo 40 stromů v obci Jabloňov, díky tomu společně s nimi kompenzovali 77 tun CO2  za celkem 58 962 Kč. Letos na podzim plánují financovat další výsadbový projekt a do výběru se zapojí i samotní cestující.

Foto: © Leo Express, Shutterstock

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama