Víkendové tipy na 25.-26. srpna

Folklórní tance na novoměstském zámku
(Nové Město nad Metují, 24. 8. 2007) Zjímavé hudebně taneční vystoupení se uskuteční v pátek 24. srpna v 17 hodin na nádvoří novoměstského zámku. V rámci této tradiční akce vystoupí folklórní soubory ze Slovenska a Ekvádoru, které navštíví zámek při příležitosti konání Mezinárodního folklórního festivalu v Červeném Kostelci.

Reklama

Hanácké slavnosti
(Náměšť na Hané, 25.-26. 8. 2007) Výstavy, prezentace firem, lunaparky, doprovodné kulturní programy, soutěže, spousta dobrého jídla a pití… To vše je připraveno pro návštěvníky tradičních Hanáckých slavností v Náměšti na Hané.
Program

Hefaiston 2007
(Hrad Helfštýn, 25.– 26. 8. 2007)26. ročník mezinárodního setkání uměleckých kovářů se uskuteční na hradě Helfštýně nedaleko Lipníku nad Bečvou. Diváci uvidí ukázky kovářské tvorby na 9 pracovištích a výstavu kovářských děl v exteriéru. Po oba dny je zajištěna kyvadlová autobusová doprava Lipník nad Bečvou – Helfštýn. Samostatné vstupné 60, 40 a 20 Kč. V sobotu je otevřeno od 9–18 hodin, v neděli od 9–13 hodin.

3. Štramberské pivní slavnosti
(Štramberk, 25-26. 8. 2007) Pořadatel 3. Štramberských pivních slavností, Městský pivovar Štramberk, se i letos snaží přizvat na přehlídku malých regionálních pivovarů nového hosta. Letos se návštěvníci mohou těšit na ochutnávku zámeckého piva z nově založeného minipivovaru Zámek Zábřeh nebo na pivo BON z pivovaru ve Valašském Meziříčí, které se v letošních celostátních degustacích umístilo na předních místech. Během štramberských slavností bude Městský pivovar nabízet opravdové pivní speciality. Velkým lákadlem bude slavnostní otevření nového muzea s netradičním názvem PANOPTIKUM. Skrývají se v něm latexové figuríny známých historických osobností města Štramberka, které po dobu oslav ožijí. Otevření muzea zpestří Klub vojenské historie (20. pěší pluk Kaunitz Rittberg a C.k. pěší pluk č.7- Xavier Harrach). Štramberské pivní slavnosti tím ale neskončí. Až do 18. hodiny se mohou návštěvníci Štramberka při degustaci kvasnicových piv bavit pivovarskými soutěžemi a zazpívat si v neděli s cimbálovkou nebo dechovkami.

Slavnosti Přemysla Otakara II. V Uherském Ostrohu
(Uherský Ostroh, 25.-26. 8. 2007) Uherský Ostroh o tomto víkendu opět oslaví svátek historie. Již po třetí se zde budou konat Slavnosti Přemysla Otakara II. „První ročník jsme uspořádali jako oslavu 730. výročí první písemné zmínky o Uherském Ostrohu. Historie ostrožského hradu, který tady stál prokazatelně dříve, je datována právě od návštěvy krále Přemysla Otakara II., který odsud odeslal list. Návštěva krále, který ovládal obrovskou část Evropy napovídá, že Ostroh nepatřil mezi nevýznamná místa českého království. Před dvěma lety jsme se proto v rámci prvního ročníku přemyslovských slavností rozhodli zrekonstruovat jak příjezd tohoto krále, tak druhý den slavnou bitvu Křižáci před branami Ostrohu,“ pověděla vedoucí zdejšího odboru kultury Andrea Helmichová. V programu Oživlé dějiny Ostrohu, který se odehraje v sobotu 25. srpna v 16.00 hod. na zdejším zimním stadionu, uvidí diváci nejen křižáky a husity, ale také jednotky Matyáše Korbona, či dokonce vojáky 1. světové války. Večerní program na nádvoří zámku pak divákům nabídne taneční zábavu s country kapelou Šveholníci z Brumova-Bylnice, historická skupina Memento mori předvede ohňovou show. Nedělní program opět na nádvoří zámku je pak v 19.00 hod. věnován koncertu dívčího kvarteta Yellows Sisters.
Více na www.uhostroh.cz

Vinařský den Němčičky
(Němčičky, 25. 8. 2007) Již po šesté pořádá Sdružení vinařů Němčičky ve spolupráci s Obecním úřadem tradiční Vinařský den. Program začíná již v 10 hod kdy bude otevřena obecní vinotéka v suterénu Kulturního domu a výstava hroznů moštových i stolních odrůd révy vinné. Ve 13 hod proběhne krojovaný průvod obcí, kterého se kromě místní chasy zúčastní také tanečníci folklórních souborů Hanýsek z Šakvic a Břeclavan z Břeclavi. Tento projde obcí až nahoru k dominantě kapličce Sv. Antonínka, kde proběhne ve 14,30 scénka místních ochotníků Zarážení hory v doprovodu zpěvů mužského sboru z Tvarožné Lhoty. V 16 hod pak na nádvoří Kulturního domu budou moci návštěvníci shlédnout vystoupení již zmiňovaných folklórních souborů a mužáckého sboru, které bude zakončení besedou u cimbálu. V průběhu celého dne pak budou otevřeny sklepy místních výrobců vín, na nádvoří KD bude vyráběna místní kulinářská specialita „Trdelníky“ a také pro zájemce o vinohradnictví budou pořádány exkurze po katastru s průvodcem. Slavnost bude zakončena Burčákovou zábavou v místním sportovním areálu. Vrcholem večera budou závody na neckách přes koupaliště. Věcné ceny získají nejrychlejší a nejméně odění závodníci. V průběhu večera bude vyhrávat cimbálová muzika Břeclavan a hudební skupina Šiška z Vracova.

Sochovy národopisné slavnosti
(Lhotka pod Ondřejníkem, 25. 8. 2007) Klub žen a Obec Lhotka nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí pořádají XIII. ročník Sochových národopisných slavností, které se letos ve Lhotce konají 25. srpna 2007. Po skončení programu následuje jako vždy lidová veselice. Ke zpěvu, k tanci či k poslechu hrají muziky zúčastněných folklórních souborů. Kromě bohatého programu čeká návštěvníky slavností mnoho specialit domácí kuchyně. K dispozici pro diváky bude opět speciální autobus.

14. ročník rýžování zlata o zlatou pánev starosty města
(Zlaté Hory, 25. 8. 2007) Tradiční klání zlatokopů různého věku, mužů, žen i dětí ve zlatokopecké dovednosti v rýžování zlatěnek se uskuteční v sobotu 25. srpna ve Zlatých Horách v Údolí ztracených štol u srubů. V rámci programu vystoupí několikanásobný držitel Mistra Evropy i Světa v ovládání dlouhého biče. K poslechu i tanci hraje country skupina Holátka, připraveno je bohaté občerstvení a prodej suvenýrů. V roce 2010 proběhne v této lokalitě MS v rýžování zlata.
Akce na tento víkend

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama