Velikonoční parní jízda

První parní vlak vyjede letos z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice už v sobotu 4. dubna.  

Reklama

 Velikonoční parní vlak vyrazí z jindřichohradeckého nádraží směrem na Českou Kanadu v 10.45 a na zpáteční cestu z Nové Bystřice se vydá v 14:10.

Během cesty vlak zastaví v jedné ze stanic, aby si zde děti na přilehlé zahradě nasbíraly, co tu pro ně nachystal velikonoční zajíček. Cestující se mohou zúčastnit soutěže o nejhezčí přinesené vajíčko. Inspiraci a technikám zkrášlování se meze nekladou. Soutěžní výtvory budou vystaveny v Nové Bystřici. Na výherce čeká volná jízdenka na některý z dalších parních vlaků. Pro velké i malé je v Nové Bystřici připravena tvořivá dílna a otevřeno Regionální úzkokolejné muzeum, jehož expozice prošla během zimních měsíců zřetelnými úpravami.

Na zpáteční cestě si budete moci uplést pravou velikonoční pomlázku. O dva dny později se bude koledníkům určitě hodit.

V bufetovém voze historické soupravy budou pro cestující připraveny tradiční velikonoční mazance a beránci. Velikonoční jízdu zpestří čerstvě vylíhnutá kuřátka a možná i malá jehňátka a kůzlata…

Vzhledem k pravidelně vysoké návštěvnosti této již tradiční parní jízdy doporučujeme zájemců, aby si místa rezervovali předem. Rezervaci míst můžete provést také telefonicky na čísle 384 361 165 v pracovních dnech od 7.00 do 15.00 hodin. Pro získání dalších informací pište na [email protected]. Více informací naleznete na www.jhmd.cz.

 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama