Ve Zlíně budou nové trasy procházek zaměřených na architekturu

Zlín 24. března (ČTK) – Letošní turistická sezona ve Zlíně nabídne například nové trasy procházek zaměřených na architekturu. Město prezentovalo nabídku města a regionu pro turisty na veletrzích cestovního ruchu. Pozornost návštěvníků město letos směřovalo i k významnému historickému momentu, Zlín slaví v tomto roce 700. výročí od své první písemné zmínky, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Reklama

Druhým rokem bude pokračovat Zóna Zlín, pravidelné procházky po architektuře s průvodcem. „Oddělení cestovního ruchu města Zlína společně s autory databáze Zlínský architektonický manuál a spolkem aArchitektura připravilo novou trasu s názvem Bydlení u Bati, která představí první dělnickou čtvrť Letná,“ uvedl mluvčí. Kromě informací o základních typech baťovských domků se lidé dozvědí i o pravidlech a režimu, který obyvatelé čtvrti museli dodržovat. Procházky se konají od 18. května, každou středu od 15:30 a sobotu od 14:00.

Další novinky přináší Zlínský architektonický manuál, který funguje třetím rokem. „Na webu www.zam.zlin.eu přibyly nové stezky Uličník, Miroslav Lorenc a Gottwaldov II. představující pojmenování ulic a veřejných prostranství a nejdůležitější stavby minulého století. K novinkám letošního roku patří také zveřejnění série rozhovorů s architekty Ivanem Bergmannem, Karlem Dokoupilem, fotografem Milošem Gregorem nebo designérem Luďkem Pavézkou. Tyto rozhovory představují osobnosti, které ve Zlíně působily celou svou profesní kariéru,“ uvedl mluvčí.

Pokračovat budou také procházky Potkej Zlín! „Nabízí procházky po stávajících trasách, ale také na nová témata týkající se období 90. let, Gottwaldova anebo výstavby na třídě Tomáše Bati,“ uvedl mluvčí.

Novinky chystá i zlínská zoologická zahrada, která je nejnavštěvovanějším turistickým cílem ve Zlínském kraji. V dubnu se tam otevře první etapa vzdělávacího a chovného centra pro supy, v květnu je v plánu otevření nové expozice Jaguar Trek.

jmk kš

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama