Ve Špindlu o víkendu odstartovala zimní sezóna

Letošní zimní sezónu oficiálně zahájil Skiareál Špindlerův Mlýn v sobotu 10. prosince. Tradiční ORLEN Špindl Ski Opening navštívilo přes 2500 lyžařů a v provozu bylo téměř pět kilometrů sjezdovek a dvě lanovky. Nechyběl ani bohatý doprovodný program a hudební vystoupení oblíbené české zpěvačky Anny K.

Reklama

„S ohledem na začátek zimní sezóny byly lyžařské podmínky vynikající. Teploty byly mírně pod nulou a na sjezdovkách až 40 centimetrů přírodního i technického sněhu. Stávající provoz lanovek ve Svatém Petru a na Hromovce zachováme i následující týden, kdy budeme opět naplno zasněžovat a očekáváme i několik desítek centimetrů nového přírodního sněhu. Zahájení provozu na Medvědíně pak plánujeme na příští víkend,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš s tím, že ORLEN Špindl Ski Opening navštívilo přes 2500 lyžařů.

Otevření sezóny nebylo ale jen o lyžování. Na programu byly i ukázky záchranných zásahů Horské služby, živé hudební vystoupení špindlerovské rodačky Anny K, vystoupení DJ Saxofrancise a nechyběla ani biatlonová střelnice pro děti.  V lednu se bude totiž ve Skiareálu Špindlerův Mlýn konat Olympiáda dětí a mládeže. Na openingu tak nechyběl ani bývalý český reprezentant v biatlonu Ondřej Moravec. Po čtyřech letech bude v lednu Skiareál Špindlerův Mlýn hostit i Světový pohár v alpském lyžování žen. Lyžařky pojedou 28. a 29. ledna 2023 ve Svatém Petru na černé sjezdovce slalom a obří slalom.

Ušetřete na skipasech!

Ceny skipasů jsou letos ve Špindlu opět flexibilní stejně jako je to například u letenek. Čím dříve nakoupíte, tím výhodněji lyžujete. Předprodej jednodenních i vícedenních skipasů naleznete na gopass.travel.cz. 

Foto: ©ORLEN Špindl Ski Opening

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama