Valentinské prohlídky při svíčkách pro zamilované na zámku v Hořovicích

Zcela výjimečně ještě před začátkem návštěvnické sezóny se otevřou brány zámku v Hořovicích

Datum konání: V sobotu 12. a v neděli 13. února.

 Za svitu svíček si zde můžete prohlédnout zámecké interiéry, které vás uvedou do doby posledních šlechtických majitelů.
V předvečer svátku sv. Valentina Vás zve k návštěvě zámek v Hořovicích. Prožijete zde historicky první Valentinské prohlídky pro zamilované.
Zcela výjimečně ještě před začátkem návštěvnické sezóny se otevřou brány zámku v Hořovicích, a to v sobotu 12. a v neděli 13. února. Za svitu svíček si zde můžete prohlédnout zámecké interiéry, které vás uvedou do doby posledních šlechtických majitelů. Dozvíte se zde zajímavosti ze života celé řady slavným mileneckých párů spojených s historií zámku. Dojde jistě i na tajný recept k přípravě nápoje lásky, nebo alespoň získáte návod na pravé Valentinské menu pro Vašeho partnera. A dobrá rada na závěr: vezměte si sebou fotoaparát a využijte možnosti zvěčnit se se svou láskou jako princ a princezna v pohádkovém zámku. Samozřejmostí je možnost zakoupení on-line vstupenek na stránkách zámku, či si vstupenky jednoduše rezervujte e-mailem.
Zámek postavený pány z Vrbna na přelomu 17. a 18. století v barokním stylu. Po 150 letech jej zakoupil hesenský kurfiřt Friedrich Wilhelm z Hanau a upravil jej ve velkolepé knížecí sídlo. Zámek byl obýván hraběcí rodinou Schaumburgů do konce druhé světové války. Mimo honosných reprezentačních prostor nabízíme prohlídky soukromých pokojů. Z umělecké výzdoby zaujme rozměrná nástropní malba nad schodištěm od J.F.Schora a sochařská výzdoba přírodně krajinářského parku a unikátní Sluneční branou.
Dostupnost – po D5 exit 34 Hořovice, nádraží ČD cca 20 minut chůze.

Začátky valentinských prohlídek

Reklama

sobota 12. 2. 2011 v 18,00 19,00 20,00 hod.
neděle 13. 2. 2011 v 17,00 18,00 19,00 20,00 hod.

Pro velký zájem je rezervace vstupenek nutná!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama