Valdštejnské Vánoce 2009

Datum: 19.12.2009, Státní zámek Mnichovo Hradiště

Reklama

Dobová slavnost s vánočními trhy. Přijďte se radovat v duchu barokní doby poloviny 18. století. Ctíme odkaz našich předků, proto se Valdštejnské Vánoce odehrávají v období pozdního baroka a počátku rokoka, kdy na zámku působil a velmi si jej oblíbil hrabě Vincenc z Valdštejna s chotí Sofií ze Šternberka.

Zámek Mnichovo Hradiště je dochován jako jeden z nejucelenějších zámeckých barokních komplexů v České republice, je zařazen mezi 80 tzv. Národních kulturních památek (NKP), které jsou nositelem nejvyšší kvality jak skladbou sbírek, tak architektonickým dědictvím, a nachází se v městské památkové zóně města Mnichova Hradiště 15km severně od Mladé Boleslavi.

Ctíme odkaz našich předků, proto se Valdštejnské Vánoce odehrávají v období pozdního baroka a počátku rokoka, tedy období druhé pol.18.století, kdy na zámku působil a velmi si jej oblíbil hrabě Vincenc z Valdštejna s chotí Sofií ze Šternberka a pořádali pro své poddané vánoční slavnosti. Pozvali své poddané řemeslníky s rodinami, sedláky, kantory, sirotky …., aby je pohostili a zároveň pro ně připravili i bohatý program.

www.mnichovo-hradiste.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama