V sobotu znova zaplní náměstí Míru v Praze bleší trh.

Datum konání: 29.8.2009
Místo konání: Náměstí Míru – Praha 2
Od: 10.00 hod
Do: 18.00 hod

Reklama

Nadšená odezva a velká návštěvnost blešího trhu na náměstí Míru v červenci odměnila odvahu pořadatelů i městské části Prahy 2 a potvrdila oprávněnost akce. V sobotu 29. srpna se koná v pořadí druhý.

Po premiérovém bleším trhu na náměstí Míru minulý měsíc jsou prodejní místa na tom následujícím trhu již týden před termínem skoro vyprodána. Zbývá asi čtvrtina plochy. Podle nahlášených a rezervovaných prodejních míst se tentokrát několikanásobně rozšíří soukromí prodejci s věcmi z domácnosti, použitým oblečením, veteší, gramodeskami, ale i profesionálové se starožitnostmi nebo sběratelskými věcmi. Nyní je již závazně přihlášeno přes 55 prodejců. Jedním z přihlášených, kteří tu chtějí pro radost zkusit prodat pár maličkostí, je i legenda českého hudebního světa, bývalý sbormistr Pražského dětského sboru pan Čestmír Stašek.

Důchodci a děti platí symbolickou sazbu a zájem především ze strany důchodců je značný. Důchodci budou podle přihlášek prodávat především použité oblečení, porcelán nebo věci z domácnosti, děti zase pod dozorem svých rodičů své staré hračky, cd a jiné domácí poklady.

Nově na trhu zavedli pořadatelé několik míst pro prodejce, kteří například vyrábějí šperky, háčkují nebo mají vynálezy na česání jablek jako na prvním červencovém bleším trhu. Nazvali tyto místa ‚hand and head made‘ což podle organizátorů má vyjadřovat vlastní rukou nebo vlastní hlavou vytvořené produkty. Jak nám řekl jeden z pořadatelů: „důvodem byly neustálé dotazy od lidí, kteří si doma pro radost něco vyrábí a rádi by si zkusili prodej i jiným lidem, než vlastním známým. Tomuto tlaku jsme rádi podlehli a vyzkoušíme to. Po tomto trhu uvidíme.“

Na červencovém trhu uprostřed prázdnin se podle odhadů pořadatelů vystřídalo nejméně dva tisíce návštěvníků. „Vše je závislé na počasí, ale pokud bude pěkně, počítáme s tím, že všichni jsou již zpět z dovolených a proto by se návštěvnost následujícího trhu mohla i zvýšit,“ sdělili pořadatelé.

Další, v pořadí třetí trh je plánován na sobotu 26. září. Podle pořadatelů je ale pravděpodobné, že na tento termín se trh výjimečně přesune na nábřeží pod Palackého náměstí. „Důvodem jsou předčasné volby, kdy se na všech náměstích v Praze budou konat předvolební mítinky politických stran. Přesné informace ale včas sdělíme“, uvedli pořadatelé.

Email: prazsketrhy@email.cz

web:

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama