V Rožnově prodlužují turistickou sezonu 2021 na Jurkovičově rozhledně i v muzeu

Rožnov pod Radhoštěm prodlužuje turistickou sezonu a nabízí podzimní pohodu spojenou s návštěvou Jurkovičovy rozhledny a Valašského muzea v přírodě. Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci nad městem bude pro návštěvníky oproti standardnímu provoznímu řádu mimořádně otevřena až do konce října 2021. Svým návštěvníkům v podzimní čase vyšlo vstříc také Valašské muzeum v přírodě, které má až do poloviny listopadu mimořádně otevřeny vybrané expozice v areálu Mlýnské doliny a Valašské dědiny. 

Reklama

„Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci nad městem bude pro návštěvníky mimořádně otevřena až do konce října 2021, a to vždy od čtvrtka do neděle (včetně státního svátku 28.10.) od 10 do 16 hodin,“ informoval Martin Beníček, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu MěÚ Rožnov. K rozhledně vede krásný lesní chodníček, na který se dostanete přímo z hlavního muzejního parkoviště u Mlýnské doliny a po zelené značce dojdete za půlhodinku až k rozhledně.

Zajímavostí je, že Jurkovičovu rozhlednu můžete spatřit i z určitého místa na Masarykově náměstí. „A přesně z tohoto místa na náměstí se na rozhlednu dostanete za pouhých 45 minut pěšky. Určitě si to přijeďte vyzkoušet a uvidíte, že rozhledna je v podzimních barvách krásná a kouzelná,“ zve na pohodový výšlap destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran.

Na podzim svým fanouškům a milovníkům historie a starých časů vyšlo vstříc také Valašské muzeum v přírodě. O muzeu se oprávněně říká, že je krásné v každém ročním období. Ovšem obzvlášť to platí na podzim, kdy si naplno můžete užít tu pohodu, kdy se v muzeu nekonají žádné velké akce, a vy si v poklidu projdete areály a vrátíte se do starých časů. K tomu se nabízí ideální příležitost právě teď, kdy Valašské muzeum v přírodě připravilo říjnové a listopadové víkendy, ve kterých mimořádně otevírá vybrané expozice v areálu Mlýnské doliny a Valašské dědiny. Ty otevírají v těchto říjnových a listopadových víkendech: 2.-3. 10. 2021, 9.-10. 10., 16.-17. 10., 23.-24. 10., 28.-31. 10., 6.-7. 11., 13.-17. 11. Otevřeno je vždy od 9 do 16 hodin, platí zvýhodněné mimosezónní okružní vstupné: dospělí 120 korun, snížené 100 korun, žáci 60 korun a rodinné 240 korun.

Kompletní informace najdete také na webu Valašského muzea v přírodě ZDE.  

Kompletní kalendář akcí, ale také například webkamery z města i okolí přehledně na jednom místě, informace k parkování ve městě a další důležité informace o akcích a atraktivitách Rožnova, najdete vždy na turistickém webu města www.visitroznov.cz.  

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama