V okolí lipenské přehrady vznikají nové trasy pro běžkaře

Přední Výtoň (Českokrumlovsko) 3. prosince (ČTK) – Poblíž lipenské přehrady vzniknou nové trasy pro běžkaře. Stopy budou stroje upravovat pro klasiku i bruslení.Trasy povedou kolem Pasečné u Přední Výtoně a lyžaři se po nich dostanou například pod vrchol Svatý Tomáš. Novináře o tom dnes informoval mluvčí Turistického spolku Lipensko Pavel Pechoušek.

Reklama

„V novém běžkařském areálu kromě pravidelně strojově udržovaných stop nebude chybět ani tréninková loučka pro děti a začátečníky,“ uvedla Kamila Sušanková, která spolu se svým partnerem Tomášem Mandátem za projektem stojí.

Kromě zmíněné trasy na Svatý Tomáš se lyžaři nově dostanou na rakouské hranice, kde se napojí na tamní stopy. Vznikne tak pět desítek kilometrů strojově upravených tratí. „Díky pohraniční spolupráci se starosty několika rakouských obcí a vlastníky pozemků se nám podařilo v rekordním čase celou trať naplánovat i připravit na začátek sezony. Teď už jen vyhlížíme pořádnou sněhovou nadílku a první běžkaře,“ uvedla.

Dodala, že nejvhodnějším nástupní místo do stopy je u penzionu Dobík v Pasečné. „Je zde k dispozici bezplatné parkování. Zahřát i občerstvit se lyžaři pak mohou jak ve vyhlášeném bistru Pasečná, které je v letní sezoně oblíbenou zastávkou cyklistů a turistů, tak přímo v restauraci penzionu,“ řekla.

Stopy pro běžkaře už upravili v tomto týdnu v nedalekém Frymburku. Lidé tak mohou vyrazit na 27 kilometrů tratí. „Nové stopy na Pasečné skvěle doplňují a rozvíjí celkový koncept zimních sportů na Lipensku, které je dlouhodobě vyhledávanou lokalitou jak příznivci sjezdového, tak běžeckého lyžování. A právě lokalita Pasečné byla v posledních letech v rámci běžkování v regionu tak trochu popelkou, která si svůj oříšek v podobě precizně rolbou upravených stop plných nádherných výhledů rozhodně zasloužila,“ řekl předseda Turistického spolku Lipneska Jiří Mánek.

rek dr

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama