V neděli se v Luhačovicích uskuteční symbolické Otevírání pramenů

Luhačovice (Zlínsko) 25. května (ČTK) – V neděli se v Luhačovicích na Zlínsku uskuteční symbolické Otevírání pramenů. ČTK to v tiskové zprávě sdělil zástupce luhačovické radnice Nikola Synek. Akcí se tradičně zahajuje hlavní turistická sezona v lázeňském městě.

Reklama

Součástí Otevírání pramenů bude slavnostní mše od 10:15 v kostele Svaté Rodiny. V poledne se uskuteční žehnání pramenům v hale Vincentka. „Letos se ovšem odtud už nepůjde kolonádou ke kapličce. Vzhledem k opatřením se nepočítá samozřejmě ani s obvyklým průvodem po mši,“ uvedl Synek. Na akci bude třeba dodržovat platná opatření, zejména rozestupy mezi účastníky. Do Vincentky budou moci jít jen zvaní hosté.

Symbolické otevírání pramenů a zahájení sezony se koná vždy druhý květnový víkend. Po nedělní mši jde vždy průvod městem, zastavuje se u jednotlivých pramenů, kde je folklorní program a farář pramen posvětí. Průvod obvykle přiláká tisíce lidí.

Luhačovice také připravily video, kterým lákají návštěvníky k návštěvě města. Lékaři, kavárníci, hoteliéři i pekaři v něm ukazují, že jsou na hosty připraveni. „Luhačovice jsou opět krásně rozkvetlé a plně připravené. Všichni se moc těšíme, že budou zase živé a veselé,“ uvedl starosta Marian Ležák (nez.).

Ve městě se otevírají hotely, lázeňské provozy očekávají další klienty. „I když patřilo lázeňství mezi nejpostiženější obory, tak pevně věříme, že lázně vstanou z popela a budou ještě lepší. Zdraví přestala brát řada lidí jako samozřejmost a začíná o něj více pečovat. Proto si myslíme, že zájem o léčebné, relaxační i wellness pobyty bude v blízké budoucnosti zase růst. Poslední dny to potvrzují. Jsme proto přesvědčení, že v průběhu léta by se obsazenost mohla přiblížit běžným rokům před pandemií,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Lázně Luhačovice Jiří Dědek.

jmk kš

Ubytování ve Zlínském kraji si objednejte zde.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama